XIV Niedziela Zwykła – 8 VII 2018 – Krośnica

1. Trwa okres wakacji i urlopów. Pamiętajmy też w tym czasie o naszym obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła. Wszystkim składającym ofiarę na ten cel serdeczne Bóg Zapłać. Dziś rozpoczyna się nowenna do MB Szkaplerznej, o ile nie będzie jej w naszym kościele, to zachęcamy do prywatnego odmówienia nowenny. Pomocą do tego może być opublikowana właśnie w internecie i na naszej stronie internetowej parafii nowenna przygotowana przez naszych ojców z różnych klasztorów prowincji, m. in. przez o. Mariusza Wójtowicza OCD. Można ją znaleźć w zakładce Ogłoszenia Krośnica.

3. W tym tygodniu w liturgii 11 lipca w środę święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy, w piątek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

4. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w XIV Karmelitańskich dniach młodych w naszym Klasztorze w Czernej w dniach 26-29 lipca br. W programie min. Teatr ducha, ekstremalna procesja światła, konferencje, adoracja pokoju, warsztaty tematyczne, i inne. Szczegóły można doczytać na afiszu. Zapisy do 24 lipca u O. Mariusza lub w zakrystii.

5. Starszych natomiast zapraszamy na pielgrzymkę na odpust świętej Kingi do Starego Sącza 23.07. Wyjazd w strojach regionalnych o godz. 14:15 z pod szkoły. Mogą też jechać osoby nie mające stroju góralskiego. Zapisy do 21.07. Szczegóły można znaleźć na afiszu.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się….

7. U ministrantów można nabyć kalendarze ścienne na przyszły rok. W cenie 6 zł.

8. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa.

9.  W środę o godzinie 12:30 organizujemy wyjazd scholi i ministrantów na rejs statkiem po zalewie czorsztyńskim, konieczne są zgody na wyjazd od rodziców.

10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku n.D zachęca mieszkańców do składania wniosków O ŚWIADCZENIA DLA RODZIN (500+, „Dobry Start” oraz rodzinne) w formie elektronicznej. Ułatwi to składanie wniosków, bez konieczności wychodzenia z domu i ewentualnego oczekiwania na złożenie wniosku w formie papierowej. Wnioski można składać Online od 1 lipca, a papierowo od 1 sierpnia. Im wcześniej rodzina złoży wniosek, tym szybciej do niej trafi wnioskowane świadczenie. Warto też pamiętać, żeby nie przegapić terminu złożenia wniosku. W przeciwnym razie rodzina albo pozbawi się prawa do wybranego świadczenia (dotyczy to programu „Dobry Start”), albo na jego przyznanie i wypłatę będzie musiała dłużej poczekać (np. w programie „Rodzina 500+”). Rodziny, które zdecydują się na złożenie wniosków online, będą mogli to zrobić przez ministerialny portal www.empatia.mrpips.gov.pl lub bankowość elektroniczną (w przypadku świadczenia Rodzina 500+ oraz świadczenia dobry start).Warto zdecydować się na złożenie wniosku przez Internet, ponieważ wnioski elektroniczne zostały przygotowane w formie przyjaznych i łatwych do wypełnienia kreatorów, które krok po kroku podpowiadają jakie i w jakim przypadku dane pole należy wypełnić. Wnioski elektroniczne można składać za pomocą: portalu informacyjno-usługowego emp@tia, elektronicznej platformy usług administracji publicznej epuap, platformy usług elektronicznych PUE ZUS, systemów teleinformatycznych banków.

13. Urząd Gminy Krościenko nad Dunajcem pragnie poinformować mieszkańców Gminy, że możliwe jest otrzymanie dofinansowania do wymiany kotłów węglowych na kotły na pellet i kotły na ekogroszek na terenie Gminy. Dotacja oferowana przez Urząd Gminy jest obecnie jedyną formą wsparcia takich działań. Mieszkańcy mogą uzyskać do 14 000 złotych na montaż kotłów na biomasę i do 9000 złotych na montaż kotłów na węgiel. Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących dofinansowania można uzyskać na stronie www.niskaemisja.pl lub pod nr tel. 785 702 804.

14. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.