XIV Niedziela Zwykła – 3 VII 2022 – Krośnica

 1. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przebywając w różnych miejscach odpoczynku pamiętajmy o naszym obowiązku uczestniczenia w mszy świętej niedzielnej.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej naszej diecezji w Krakowie. W środę wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy a w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
 3. W przyszłą niedzielę tj 10 lipca na sumie o godz. 11,30 o. Stefan wraz z bratem Witoldem z Wadowic będą świętować Jubileusz 50 lecia Życia Zakonnego. Otoczmy jubilatów naszą modlitwa.
 4. Od poniedziałku przez okres wakacji msze święte będą odprawiane rano o godz. 7,30.
 5. Informujemy że 12 lipca będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego. Sprzęt należy przywieść na plac kościelny w Kluszkowcach do godz. 11:00. Dochód Firma ECOLOGIC przeznacza na pomoc kościołowi na wschodzie.
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Marcin Grabowski, kawaler z Krośnicy i Magdalena Ciechanowska, panna z Rejowca Fabrycznego. Zapowiedź druga oraz Grzegorz Kundziarz , kawaler z Krośnicy i Joanna Maria Buczek , panna z Ochotnicy Górnej. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 7. W związku z dużą podwyżką ceny opału jak i problemów z jego dostępnością, jesteśmy zmuszeni już od przyszłej niedzieli zacząć zbiórkę na ogrzewanie kościoła i stąd prosimy o składanie ofiary 100 zł na ten cel. Bóg zapłać za wasz dar.
 8. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 9. Do końca czerwca zbieramy wspomnienia o o. Leonie.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.