XV Niedziela Zwykła – 10 VII 2022 – Krośnica

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii. Mamy jeszcze dokończyć prace przy obłożeniu kamieniem podpiwniczenia. Może któryś emerytów kamieniarzy zechciał by nam pomóc. Prosimy o ofiarność na ten cel. W związku z dużą podwyżką ceny opału jak i problemów z jego dostępnością, jesteśmy zmuszeni już od dziś zacząć zbiórkę na ogrzewanie kościoła i stąd prosimy o składanie ofiary 100 zł na ten cel. Bóg zapłać za wasz dar.
  2. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła
  3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto św. Benedykta ,opata patrona Europy. W środę 13 lipca rozpoczyna się Triduum przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Przez trzy dni codziennie o godz. 18,35 godzinki do Matki Bożej , Msza święta z okolicznościowym kazaniem i po Mszy św. nabożeństwo do MB Szkaplerznej. Do prowadzenia godzinek zapraszamy Róże .Przez te dni jest możliwość przyjęcia szkaplerza. W sobotę 16 lipca w naszym Zakonie Uroczystość NMP z Góry Karmel. Msze św. o godz. 6,30 , 11,30 i 19,00.Ponadto wszystkich czcicieli MB Szkaplerznej zapraszamy na ogólno polskie spotkanie szkaplerzne 23 lipca do Czernej. Wyjazd o godz. 5 rano. Zapisy do 20 lipca. Również pielgrzymka do grobu św. Kingi do Starego Sącza 22 lipca w piątek.
  4. W przyszłą niedziele 17 lipca sołtys p. Wojciech Bednarczyk , Prezes Związku Podhalan i Zespół Lubań zapraszają na Dni Kluszkowiec i 30 lecie zespołu Lubań. W programie o godz. 14,30 Msza święta w Wąwozie Papieskim przy ołtarzu polowy, po Mszy świętej festyn przy szkole
  5. 12 lipca tj wtorek będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego w Kluszkowcach. Sprzęt należy przywieść na plac kościelny do godz. 11,00. Dochód Firma ECOLOGIC przeznacza na pomoc kościołowi na wschodzie. Ulotki na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Marcin Grabowski, kawaler z Krośnicy i Magdalena Ciechanowska, panna z Rejowca Fabrycznego. Zapowiedź trzecia oraz Grzegorz Kundziarz , kawaler z Krośnicy i Joanna Maria Buczek , panna z Ochotnicy Górnej. Zapowiedź druga. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  9. Młodzież zapraszamy na Dni Młodych do Czernej k/Krakowa w dniach od 28-31.07. Informacja na afiszu .Zapisy w zakrystii lub w kancelarii .
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.