XIII Niedziela Zwykła – 26 VI 2022 – Krośnica

 1. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przebywając w różnych miejscach odpoczynku pamiętajmy o naszym obowiązku uczestniczenia  w mszy świętej niedzielnej. Dziękujemy tym turystom i gościom, którzy dają świadectwo swojej wiary uczestnicząc wraz z naszą wspólnotą parafialną we Mszy św .
 2. W tym tygodniu w liturgii: w  środę uroczystość  świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane naw tym dniu przeznaczone  stanowią   tzw. „świętopietrze” – jako dar na działalność Stolicy Świętej. Jest też dzień imienin diakona Piotra, katechety w Kluszkowcach. Otoczmy go modlitwą w tym dniu. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 3. Ponadto w tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek modlimy się do Serca PJ. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od 15:00. W sobotę odwiedziny chorych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 4. Już dziś informujemy że 12 lipca będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego. Sprzęt należy przywieść na plac kościelny w Kluszkowcach do godz. 11:00. Dochód Firma ECOLOGIC przeznacza na pomoc kościołowi na wschodzie.
 5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Marcin Grabowski, kawaler z Krośnicy i Magdalena Ciechanowska, panna z Rejowca Fabrycznego. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 6. W związku z dużą podwyżką ceny opału jak i problemów z jego dostępnością, jesteśmy zmuszeni już od przyszłej niedzieli zacząć zbiórkę na ogrzewanie kościoła i stąd prosimy o składanie ofiary 100 zł na ten cel. Bóg zapłać za wasz dar.
 7. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 8. Do końca czerwca zbieramy wspomnienia o o. Leonie.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Marię Budz. Dobry Jezu   ….
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.