XII Niedziela Zwykła – 19 VI 2022 – Krośnica

 1. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy stacyjnych, udział feretronów, sztandarów, dzieciom komunijnym i rocznicowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki. Szczególne podziękowanie dla OSP Krośnica, służbie liturgicznej, p. Kindze – organistce, scholii, p. Marianowi, dziękujemy za przyozdobienie trasy procesji. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś procesja po  Mszy świętej o godz. 8:30, w pozostałe dni po Mszy Świętej wieczornej. W czwartek zakończenie oktawy.
 2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w czwartek Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, piątek przypada Uroczystość NSPJ, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę  wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 3. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy 7 w środę po Mszy Świętej.
 4. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy 6 w czwartek po Mszy Świętej.
 5. Zapraszamy na wyjazd do kina w najbliższą sobotę o godzinie 9:30 na film „Cud Guadalupe”. Zapisy do środy.
 6. Nabożeństwo szkaplerzne w przyszłą sobotę o godzinie 17:00.
 7. W przyszłą niedzielę 26.06 na Lubaniu o godzinie 14:00 odbędzie się Msza Święta, a po niej biesiada sołecka.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ub. niedzielę w wysokości 3815 zł.
 9. Już dziś informujemy że 12 lipca będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego. Sprzęt należy przywieść na plac kościelny do godz. 11:00. Dochód Firma ECOLOGIC przeznacza na pomoc kościołowi na wschodzie.
 10. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Patryk Mirga, kawaler z Krośnicy i Monika Szczerba, panna z Ochotnicy Górnej. Zapowiedź trzecia. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 11. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 12. Do końca czerwca zbieramy wspomnienia o o. Leonie.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 15. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.