Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 12 VI 2022 – Krośnica

 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej, kończy okres spowiedzi i komunii  świętej wielkanocnej. Zgodnie z przykazaniem kościelnym w okresie wielkanocnym należy przystąpić do komunii i spowiedzi . Kto  jeszcze nie wypełnił tego przykazania może to uczynić jeszcze dziś.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła, prosimy  o ofiarność na ten cel.
 3. W tym tygodniu w liturgii : W poniedziałek  13 czerwca wspomnienie  św.  Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła , we wtorek wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.  W czwartek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, znane w Polsce jako Boże Ciało. Porządek mszy świętych: o godz. 8:30 oraz o godz. 11:00 z procesja do czterech ołtarzy stacyjnych. Od tego roku nastąpi zmiana w przygotowaniu ołtarzy, zostaną one przydzielone poszczególnym ulicom. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w takiej lokalizacji, by odległość pomiędzy ołtarzami była w miarę jednakowa: I przy kapliczce – mieszkańców ul. Nowotarskkiej – numery parzyste i Trakt Królewski, II na ulicy Polnej lub Dziołki – mieszkańców ul. Polnej i Dziołki, III na ul O. Leona (pośrodku pomiędzy ulicą Nowotarską i Św. Józefa Robotnika) – mieszkańców ul. O. Leona numery 26-3, IV przy dzwonnicy – mieszkańców ul. Parkowej, Ogrody i Flisackiej. Prosimy także o przygotowanie  feretronów, sztandarów. Zadbajmy te o udekorowanie trasy procesji, domów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie  trasy procesji, asysty i baldachimu. Zapraszamy do licznego udziału dzieci  do sypania kwiatków oraz dzieci I komunijne i rocznicowe. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17,00. Zachęcamy do licznego udziału w strojach góralskich. W okresie  Bożego Ciała trwa Oktawa ,dlatego codziennie po Mszy Świętej będzie procesja wokół kościoła z litanią do Serca PJ i następnie msza święta wieczorna.
 4. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Z ciekawymi artykułami m in. o nowej błogosławionej Paulinie Jaricot, założycielce Róż Różańcowych  W cenie 1 zł.
 5. Zapraszamy  na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik do sanktuarium  św. Jana Pawła II na zakończanie roku jubileuszowego 5o-lecia misji karmelitańskich w Afryce w dniu 18  czerwca. Zapisy do dziś. Wyjazd spod szkoły o godzinie 8:00.
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Patryk Mirga, kawaler z Krośnicy i Monika Szczerba, panna z Ochotnicy Górnej. Zapowiedź druga. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 7. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 8. Wójt gminy Krościenko nad Dunajcem po raz kolejny przypomina mieszkańcom o obowiązku podłączenie się do kanalizacji sanitarnej, jeżeli jest dostępna. W związku z tym, iż sprawa była podnoszona wielokrotnie zostaną w najbliższym czasie przeprowadzone kontrole budynków w tym zakresie i będą wszczynane postępowania administracyjne dyscyplinujące mieszkańców do wypełnienia tego obowiązku
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.