Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 5 VI 2022 – Krośnica

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii okres wielkanocny. Za pobożne odmówienie dziś hymnu do Ducha Świętego, można zyskać odpust zupełny POD ZWYKŁYMI WARUNKAMI. Jutro tj. w poniedziałek drugi dzień „zielonych świąt”, obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o 8:00 i 18:00. Odpust w Parafii Maniowach.   
 2. W tym tygodniu w liturgii : W środę 8 czerwca wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła. Przyszła niedziela To Niedziela Trójcy Przenajświętszej. W kościele w Polsce kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.
 3. W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne naszego kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel. Czeka nas dokończenie ocieplenia kaplicy pogrzebowej, jak wiemy ceny materiałów budowlanych poszybowały drastycznie w górę, prosimy mieć to na względzie w czasie tej jak i przyszłych składek budowlanych.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach  czerwcowych do Serca PJ. Codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30.
 5. U ministrantów do nabycia jest nowy numer kolorowego gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Z ciekawymi artykułami m in. o nowej błogosławionej Paulinie Jaricot, założycielce Róż Różańcowych  W cenie 1 zł. Także do nabycia jest czerwcowy numer kolorowego  czasopisma dla dzieci Staś. W cenie 10 zł.
 6. W tym tygodniu zapraszamy chętnych do pogłębienia swojej wiary oraz apostolstwa w codziennym życiu na spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę a w czwartek na grupę biblijna. Spotkania po mszy świętej wieczornej w Kluszkowcach.
 7. Klasztor karmelitów bosych w Kluszkowcach organizuje w dniach od 8 -15 września 2022 pielgrzymkę do Ziemi Świętej. CENA: 1700 ZŁ  i  500 USD ( na wstępy i realizację programu ) .Ilość miejsc ograniczona .Zaliczka w kwocie 1000 zł płatna przy zapisie. Zapisy przyjmujemy od 5-go/tj poniedziałek/  do 17.czerwca 2022 lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje O. Robert  504 945 764.
 8. Zapraszamy  na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik do sanktuarium  św. Jana Pawła II na zakończanie roku jubileuszowego 5o lecie misji karmelitańskich w Afryce w dniu 18  czerwca. Zapisy do 10 czerwca.
 9. Natomiast  6 czerwca tez przypada 25 lecie pobytu Ojca św. JP II na Podhalu i słynny hołd górali. Uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski  dzieci I Komunijnych w Zakopanym pod Krokwią będzie  6 czerwca o godz. 18,00 . Jeszcze dziś można się zapisać.  Wyjazd do Zakopanego o godz. 14,20 z pod szkoły.
 10. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Patryk Mirga, kawaler z Krośnicy i Monika Szczerba, panna z Ochotnicy Górnej. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 11. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.