Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 29 V 2022 – Krośnica

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dziś przeżywamy jest dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania  Chrystusa. Jezus odchodzi ale zostawia nam obietnicę ciągłej obecności wśród nas – Ducha Świętego.
  2. W tym tygodniu w liturgii : we wtorek 31 maja Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych. W środę 1 czerwca wspomnienie św. Justyna , męczennika. Rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Serca PJ. Podobnie jak majowe codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30. 3 czerwca wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. Przyszła niedziela to Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Kończy się w kościele okres  spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej, choć w Polsce został on przedłużony do niedzieli Trójcy Świętej.
  3. Również w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek do Serca PJ. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od 15:00. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00 (dla tych którzy nie jadą do Częstochowy).
  4. W przyszłą niedzielę o godz.11:30 w Kluszkowcach zapraszamy na Mszę świętą Prymicyjną O. Mirosława, karmelity bosego, który był w naszej parafii na praktyce w okresie Wielkiego Postu, głosił w Krośnicy kazania pasyjne w czasie Gorzkich Żali.
  5. Klasztor karmelitów bosych w Kluszkowcach organizuje w dniach od 8 -15 września 2022 pielgrzymkę do Ziemi Świętej. CENA: 1700 ZŁ  i  500 USD (na wstępy i realizację programu) .Ilość miejsc ograniczona .Zaliczka w kwocie 1000 zł płatna przy zapisie. Zapisy przyjmujemy od 5-go/tj poniedziałek/  do 17.czerwca 2022 lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje O. Robert  504 945 764.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik do sanktuarium  św. Jana Pawła II na zakończanie roku jubileuszowego 5o lecie misji karmelitańskich w Afryce w dniu 18  czerwca. Zapisy do 10 czerwca. W czerwcu tez przypada 25 lecie pobytu Ojca św. JP II na Podhalu i słynny hołd górali. Uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, dzieci I Komunijnych w Zakopanym pod Krokwią będzie  6 czerwca o godz. 18,00.  Zapisy na wyjazd do 5 czerwca, szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne.
  7. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.