VI Niedziela Wielkanocna – 22 V 2022 – Krośnica

 1. Dziś w naszym kościele Uroczystość Rocznicy I Komunii św. Dziś również gościmy brata nowicjusza, który będzie proponował książki o tematyce religijnej.
 2. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych, w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30. Przypominam, że uczniowie klasy 6 oraz 7, mają obowiązek uczestniczenia w przynajmniej 10 nabożeństwach ze względu na przygotowanie do bierzmowania.
 3. W tym tygodniu w liturgii: od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W środę 25 maja w naszym Zakonie  przypada wspomnienie  św. Marii Magdaleny de Pazzi , dziewicy. W czwartek 26 maja obchodzimy Dzień Matki, niech nie zabraknie  wdzięcznej  pamięci o naszych mamach żyjących czy zmarłych. W tym dniu tez wspominamy świętego Filipa Nereusza, kapłana.
 4. W środę  zapraszamy chętnych na spotkanie mężczyzn św. Józefa a w czwartek na grupę biblijną, w salce przy klasztorze w Kluszkowcach.
 5. W przyszłą sobotę (28.05) wyjątkowo odwiedziny chorych od godzin rannych, ze względu na pielgrzymki, które maja miejsce w tym czasie.
 6. Nabożeństwo szkaplerzne w sobotę o godzinie 18:00.
 7. Przyszła niedziela obchodzona jest w kościele jako niedziela Wniebowstąpienia  Pańskiego. Powoli kończy się okres wielkanocny, przypominamy o zadośćuczynieniu przykazaniom kościelnym o spowiedzi i komunii świętej Wielkanocnej.
 8. Zapraszamy młodzież na wyjazd do  3, 4 i 5 czerwca  do miejsca chrztu Polski na Pola Lednickie gdzie odbywa się ogólnopolskie Spotkanie Młodych. Zgłoszenia do 29 maja.
 9. Klasztor karmelitów bosych w Kluszkowcach organizuje w dniach od 8 -15 września 2022 pielgrzymkę do Ziemi Świętej. CENA: 1700 ZŁ  i  500 USD (na wstępy i realizację programu). Ilość miejsc ograniczona. Zaliczka w kwocie 1000 zł płatna przy zapisie. Zapisy przyjmujemy od 5-go do 17 czerwca 2022 lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje O. Robert  504 945 764.
 10. Róże Różańcowe zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 4 czerwca .Zapisy do 29 maja.
 11. W czerwcu tez przypada 25-lecie pobytu Ojca św. JP II na Podhalu i słynny hołd górali. Uroczysta Msza św. w Zakopanem pod Krokwią, obędzie 6 czerwca o godz. 18,00. Zapisy na wyjazd do 5 czerwca, szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne.
 12. Zapraszamy też na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik do sanktuarium św. Jana Pawła II na zakończanie roku jubileuszowego 5o-lecia misji karmelitańskich w Afryce w dniu 18  czerwca. Zapisy do 10 czerwca.
 13. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 16. Komunikat: Zarząd Zw. Podhalan o/Kluszkowce informuje ze w dniu 28.05.br /sobota/ godz.16,00 na Wodrolu odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze połączone z majówka. Udział  członków obowiązkowa.
 17. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.