V Niedziela Wielkanocna – 15 V 2022 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii w ub. niedzielę w kwocie……………………. 
 2. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych, w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30
 3. W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek 16 maja  święto  św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
 4. Dziś w naszym kościele Uroczystość I Komunii św. Dzieci zapraszamy na biały tydzień do kościoła, a w przyszłą niedziele rocznica I komunii świętej.
 5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Michał Wolski, kawaler z Krościenka n/D i Angelika Bochnak, panna z Krośnicy. Zapowiedź trzeci. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 6. W przyszłą niedziele będziemy Gościc o. Marcina, który będzie głosił kazania i braci nowicjuszy, którzy będą rozprowadzać książki o tematyce religijnej.
 7. Już dzisiaj zapraszamy młodzież na wyjazd do 3, 4 i 5 czerwca  do miejsca chrztu Polski na pola Lednickie gdzie odbywa się ogólnopolskie Spotkanie Młodych, które gromadzi dziesiątki tysięcy osób. Wiele z nich, zarażonych entuzjazmem wiary, dzięki Lednicy odmieniło swoje życie. Zapisy do 29.05.
 8. X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę będzie połączona z  II Ogólnopolskim Kongresem Różańcowym. Odbędzie się w Częstochowie w dniach 3–4 czerwca 2022 r. pod hasłem „Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”. Ufamy, że ta pielgrzymka, przypadająca w 200. rocznicę powstania Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz w roku beatyfikacji Pauliny Jaricot, pogłębi świadomość misyjną Kościoła w Polsce oraz przyczyni się do rozwoju dzieła Żywego Różańca w naszej Ojczyźnie – piszą organizatorzy zapraszając do udziału w wydarzeniach. Zapisy do 29.05
 9. Klasztor karmelitów bosych w Kluszkowcach organizuje w dniach od 8 -15 września 2022 pielgrzymkę do Ziemi Świętej. CENA: 1700 ZŁ PLUS 350 USD ( dodatkowo na wstępy i realizację programu 150 usd) .CENA W ZŁOTYCH : ok. 3250 plus 150 usd na wstępy .Ilość miejsc ograniczona .Zaliczka w kwocie 1000 zł płatna przy zapisie. Zapisy przyjmujemy od 5-go do 17.czerwca 2022 lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje O. Robert  504 945 764
 10. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Komunikat: Zarząd Zw. Podhalan o/Kluszkowce informuje ze w dniu 28.05.br /sobota/ godz.16,00 na Wodrolu odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze połączone z majówka. Udział  członków obowiązkowa.
 14. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.