IV Niedziela Wielkanocna – 8 V 2022 – Krośnica

 1. Serdeczne Bóg zapłać, za pomoc w przeżyciu i zorganizowaniu odpustu Świętego Józefa Robotnika. Pragnę podziękować służbie liturgicznej, panu kościelnemu, pani organistce, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, pani Celinie, strażakom, osobom niosącym feretrony, baldachim, sztandar.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. A w liturgii, IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, która w kościele rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania Kapłańskie i zakonne. Módlmy się też o powołania z naszej wspólnoty parafialnej i nie zapominajmy w naszych modlitwach o tych, których Pan powołał już z naszej parafii: O. Józef Wajda , O. Jacek Palica, o. Mariusz Wójtowicz, s. Jacenta Oleksy i s. Miriam Kowalczyk.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 9 maja Uroczystość św. Stanisława Biskupa, Męczennika i Patrona Polski, przeniesiona z niedzieli. W piątek wspomnienie MB Fatimskiej, a w sobotę wspomnienie św. Macieja Apostoła.
 5. We wtorek 10 maja zapraszamy na spotkanie grupy synodalnej. Zachęcamy do włączenia się do dyskusji na temat przyszłości kościoła. W środę spotkanie mężczyzn św. Józefa a w czwartek grupy biblijnej wszystkie te spotkania o 19:30 w salce przy klasztorze w Kluszkowcach .
 6. W przyszłą niedzielę w naszym kościele Uroczystość I Komunii św. o godz.11,00.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Michał Wolski, kawaler z Krościenka n/D i Angelika Bochnak, panna z Krośnicy. Zapowiedź druga. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 8. Już dzisiaj zapraszamy młodzież na wyjazd do 3, 4 i 5 czerwca do miejsca chrztu Polski na pola Lednickie gdzie odbywa się ogólnopolskie Spotkanie Młodych, które gromadzi dziesiątki tysięcy osób. Zapisy do 22.05.
 9. Informujemy, iż w Krośnicy został zainicjowany pomysł związany z założeniem Koła Gospodyń Wiejskich, lista członków jest cały czas otwarta. Gdyby którakolwiek z Pań była zainteresowana chęcią wstąpienia prosimy o zgłaszanie się do p. Beaty Góreckiej lub p. Bartłomiej Czechowskiego. Bardzo chętnie przyjmiemy Panie, które posiadają wiedzę w zakresie haftowania, szydełkowania i oczywiście gotowania oraz te znających historię i tradycję. W najbliższym czasie odbędzie się także spotkanie w zakresie organizacji koła, na które już dziś bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do niego. O terminie spotkania będziemy informować w późniejszym czasie.
 10. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.