III Niedziela Wielkanocna, ODPUST ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA – 1 V 2022 – Krośnica

 1. Dziś przeżywamy odpust ku czci św. Józefa Robotnika. Dzień szczególnej modlitwy i zawierzenia naszemu patronowi. Sumie odpustowej z procesją o godz. 11:30 przewodniczyć będzie o. Marcin Skowronek.
 2. Rozpoczyna się miesiąc maj, zgodnie z tradycja gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej, a w niedzielę po mszy św. o godzinie 8:30.
 3. Wszystkim którzy  złożyli swoje rodzinne skarbonki wielkopostne jako dar ołtarza dla Caritas w Niedziele Miłosierdzia kwotę 1350 zł. i 20 koron szwedzkich składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 2 maja wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora kościoła. To dzień flagi narodowej. Nie wstydźmy się naszego przywiązania do Ojczyzny i Maryi. Należy wywiesić flagi narodowe i maryjne. We wtorek 3 maja uroczystość  NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego, w środę wspomnienie świętego Floriana, męczennika, Patrona Strażaków. Msza św. w intencji OSP Krośnica będzie odprawiona 8 maja o godz. 11,30, w piątek wspomnienie świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. W tym tygodniu tez przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek do Serca PJ. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od 15:00. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. Po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca, w kościele.
 6. 3 maja będziemy gościć ks. Marka, będzie głosił kazania i kwestował na budowę kościoła do puszek.
 7. Oddział Pieniński PTTK w Krościenku nad Dunajcem zaprasza na Mszę Świętą w dniu 7 maja 2022 roku (sobota) na górze Marszałek o 14:00. Msza ta rozpoczyna sezon turystyczny 2022 roku. Po niej będzie ognisko z kiełbaskami. Zapraszamy członków naszego działu i okolicznych mieszkańców
 8. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety Ewangelizacyjnej Dobre nowiny z ciekawym artykułem o miłosierdziu bożym.
 9. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Michał Wolski, kawaler z Krościenka n/D i Angelika Bochnak, panna z Krośnicy. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 10. Już dzisiaj zapraszamy młodzież na wyjazd do 3, 4 i 5 czerwca  do miejsca chrztu Polski, na pola Lednickie, gdzie odbywa się ogólnopolskie Spotkanie Młodych, które gromadzi dziesiątki tysięcy osób. Wiele z nich, zarażonych entuzjazmem wiary, dzięki Lednicy odmieniło swoje życie.
 11. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.