Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24 IV 2022 – Krośnica

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, która jest źródłem naszej radości i mocy trwania przy Chrystusie.
 2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa Robotnika. Suma z procesją o godz. 11:30, której w intencji mieszkańców Krośnicy przewodniczyć będzie o. Marin Skowronek OCD. Proszę o wcześniejsze przygotowanie figur i sztandarów, a także proszę o pomoc strażaków. Zapraszam do uczestnictwa w liturgii w tym dniu w naszym kościele w strojach góralskich.
 3. Wszystkim którzy dziś składają swoje rodzinne skarbonki wielkopostne jako dar ołtarza składamy serdeczne Bóg zapłać. Od dziś rozpoczyna się w kościele Tydzień Miłosierdzia Dziękujemy tez za dar dla pogorzelców z Łapsz Niżnych wysokości 1748 zł.
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 25 kwietnia, święto świętego Marka ewangelisty, we wtorek świętego Wojciecha biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski , piątek świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj, w którym zgodnie z tradycją gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8:30, także w dniu odpustu. Msze Święte w dni powszednie będą odprawiane bez zmian o godzinie 18:00
 6. W środę 27 kwietnia zapraszamy mężczyzn św. Józefa, na spotkanie, a w czwartek grupę biblijną o 19:30 w salce przy klasztorze w Kluszkowcach.
 7. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety Ewangelizacyjnej Dobre nowiny z ciekawym artykułem o miłosierdziu bożym.
 8. Już dzisiaj zapraszamy młodzież na wyjazd do 3, 4 i 5 czerwca do miejsca chrztu Polski, na pola Lednickie, gdzie odbywa się ogólnopolskie Spotkanie Młodych, które gromadzi dziesiątki tysięcy osób. Wiele z nich, zarażonych entuzjazmem wiary, dzięki Lednicy odmieniło swoje życie.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.