Niedziela Zmartwychwstania – 17 IV 2022 – Krośnica

  1. Patrząc z bólem na rozgrywający się dramat  wojny, wznosimy dziś  nasze oczy do Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, bo do Niego należy ostatnie słowo, bo On ma moc wyprowadzić nas z największej zagłady . W strugach krwi i wody  daruje nam swoje zwycięstwo. Łącząc się w modlitwie pragniemy przekazać Wam, Drodzy Parafianie i dobroczyńcy naszego kościoła i cmentarza oraz Wam Drodzy Goście najlepsze życzenia, aby każde serce otworzyło się na ten dar oraz w promieniach Bożego Miłosierdzia doznało głębokiego doświadczenia owoców Paschy naszego Pana.
  2. Pragniemy wyrazić nasza wdzięczność za udział w Triduum Paschalnym i adorację : służbie liturgicznej , scholii, p. Organistce i wszystkim włączającym się w liturgię słowa, strażakom za czuwanie przy grobie, p. Marianowi, p. Celinie za dekoracje jak zwykle niezwykle piękne, p. Stanisławowi za doglądanie oświetlenia, p. Michałowi.
  3. Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie w tym dniu ofiary składane na tace w kościołach przeznaczone są na wsparcie katolickich uczelni w naszym kraju. Msze św. wg porządku niedzielnego. Również w ten dzień będzie zbiórka do puszek dla poszkodowanej rodziny w pożarze  8.04 w Łapszach N. gdzie spaleniu uległ budynek gospodarczy z inwentarzem żywym /4 krowy i 30 owiec/
  4. Przyszła niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkanocne, ci którzy oszczędzali w okresie wielkiego postu i odmawiali sobie wielu przyjemności by teraz swój dar ofiarować dla potrzebujących.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  7. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.