Niedziela Palmowa – 10 IV 2022 – Krośnica

 1. Dziś rozpoczyna się święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia ostatnie dni życia Jezusa. Niedziela Palmowa przypomina nam Jego uroczysty wjazd do Jerozolimy. Poświecenie palm na każdej mszy św. O godz. 15:00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Dziękujemy  za ofiary składane na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.
 2. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko we wtorek.
 3. Zegar Męki Pańskiej – inicjatywa modlitewna na Triduum Paschalne, które rozpocznie się w Wielki Czwartek od godziny 17.00. Potrzeba przynajmniej 24 osoby aby podjęły się adoracji i rozważania Meki Pańskiej przez jedną godzinę wyznaczonym sobie czasie. Może się zgłosić więcej osób ale minimum 24 zapisy do środy.
 4. Jeśli są osoby, które mógłby zaangażować się w liturgię najbliższych dni poprzez śpiew, czy czytanie lub do obmycia nóg proszę o zgłoszenie się w zakrystii.
 5. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu: w Wielki Wtorek od 8.00 do 10.00 i od 16:00 do Mszy Świętej, a także po niej. W Wielką Środę od 16:00 do Mszy Świętej, a także po niej. W Wielki Czwartek od 17:00 do 18:30 oraz po liturgii. W Wielki Piątek od 17:00 do 18:30, a także po liturgii. Wielka Sobota, pomiędzy święceniem pokarmów, oraz od 18:00 do 18:30 i po Wigilii Paschalnej.
 6. W liturgii 14 kwietnia przypada Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia  dwóch sakramentów: kapłaństwa i Eucharystii. W Wielki Czwartek odwiedziny chorych od godziny 8:00, natomiast o godz. 19.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej z umyciem nóg 12 mężczyznom. To pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów: kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy” i adoracja do 23.00.
 7.  Wielki Piątek – to dzień Meki i śmierci Jezusa na krzyżu. O godzinie 18.00 Droga Krzyżowa, a po niej o godzinie 19:00 Liturgia Męki Pańskiej. Po zakończeniu adoracji krzyża przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do godziny 23.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tj. jakościowy i ilościowy ( jeden posiłek do syta w ciągu dnia bez mięsa).
 8. Wielka Sobota – 16.04, to dzień spoczynku Jezusa w grobie, dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie. Święcenie pokarmów w kościele od godz. 10:00 do 12:00 co 20 minut. W Wielką Sobotę zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią. W tym dniu należy zachować post ścisły aż do rezurekcji.
 9. Wielkanoc – Msza Rezurekcyjna z procesją o godz. 6:00 rano. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, wyniesienie feretronów, prosimy też do pomocy strażaków.
 10. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Świece można wykorzystać w liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie najbliższych jako symbol Zmartwychwstania.
 11.  Próby liturgiczne dla ministrantów przed Triduum Paschalnym będą: w środę o 16.30 i w piątek oraz w sobotę o 12.00. Obecność obowiązkowa.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.