V Niedziela Wielkiego Postu – 03 IV 2022 – Krośnica

 1. Trwa w naszej Parafii wizytacja kanoniczna ks. bp. Roberta . Po mszy św. o godz. 7:30 spotka się z grupami duszpasterskimi działającymi Krośnicy. Na sumie w Kluszkowcach udzieli sakramentu bierzmowania.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na drogę krzyżową w piątek po Mszy Świętej. W niedzielne popołudnie zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 15:00. Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na Grób Pański.
 3. W piątek po Mszy Świętej odbędzie się droga krzyżowa ulicami Krośnicy. Zapraszam do wzięcia udziału każdą Różę Żywego Różańca, poszczególne klasy Szkoły Podstawowej w Krośnicy, ministrantów, strażaków. Krzyż niesie po pięciu przedstawicieli każdej z tych grup, natomiast kolejna osoba czyta rozważanie danej stacji.
 4. W najbliższą sobotę odbędzie się Adoracja Krzyża, przygotowane przez młodzież nabożeństwo, dla tych którzy chcą głębiej wejść w czas Wielkiego Postu, duchowo przeżyć spotkanie z cierpiącym Jezusem, odnaleźć siebie pod krzyżem mistrza. Zapraszamy na godzinę 19:00.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa poświęcenie palm odbędzie się podczas każdej Mszy Świętej, natomiast po Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbędzie się konkurs na najdłuższą i najpiękniejszą palmę. Zachęcam do wzięcia udziału, a atrakcyjne nagrody ufundowała „Fundacja Dzieci Pienin”.
 6. Świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł są do nabycia w zakrystii, można je wykorzystać w liturgii Wielkiej soboty, zapalić przy śniadaniu wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie najbliższych jako symbol Zmartwychwstania.
 7. Spotkanie ministrantów w najbliższą sobotę o godzinie 15:00.
 8. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 9. Do dobrego przeżycia świąt wielkanocnych, konieczne jest także wsłuchanie się teksty liturgii, które kieruje do nas sam Bóg. Zachęcam więc do zaangażowania się we wspólne przeżywanie największych tajemnic naszej wiary poprzez czytanie lub śpiewanie psalmów, zapraszam małżeństwo do przeczytania wspólnie jednego z czytań, a do obmycia nóg 12 mężczyzn. Osoby które chciałyby w taki sposób się zaangażować, zapraszam w Niedzielę Palmową po każdej Mszy Świętej do zakrystii.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem zwraca się z prośbą o zbiórkę żywności dla naszych Gości – uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie naszej Gminy. Żywność można dostarczać od poniedziałku do piątku do każdej ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy oraz Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem – w godzinach pracy szkół, oraz do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku nad Dunajcem ul. Kościuszki 1, w godz.17:00 – 19:00.
 13. Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem zaprasza na kiermasz świąteczny organizowany w dniu 9 kwietnia 2022 roku w godzinach 10:00 do 16:00 w Krościenku nad Dunajcem, Rynek 32 – stara Plebania. Dochód będzie przeznaczony dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszej gminy.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.