IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 III 2022 – Krośnica

 1. Dzisiejsza już IV niedziela Wielkiego Postu nazywana jest w liturgii „Laetare” – niedzielą radości  uświadamiamy sobie prawdę że Bóg jest miłosierny.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca Pana Jezusa. Taca w pierwszy piątek miesiąca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od godziny 15:00. W sobotę odwiedziny chorych od godziny 7:00 rano, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 3. Ponadto w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie mężczyzn św. Józefa, a w czwartek grupy biblijnej w Kluszkowcach.
 4. W tym tygodniu zapraszamy na drogę krzyżową w piątek po Mszy Świętej. W niedzielne popołudnie zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 15:00. Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na Grób Pański.
 5. W sobotę 2 kwietnia w Kluszkowcach zapraszamy na świecenia diakonatu br. Piotra – katechety i br. Szymona z Rzymu. Święceń udzieli bp. Jan Zając. Otoczmy ich naszą modlitwą.  
 6. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Do nabycia w zakrystii. Świece można wykorzystać w liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie najbliższych jako symbol Zmartwychwstania.
 7. U ministrantów jest do nabycia  nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny z ciekawym artykułem jak MB płakała  kilka lat temu w Niżankowicach  nad losem Ukrainy. Dziś sprawdzają się te wydarzenia.
 8. W przyszłą niedzielę rozpocznie wizytacja kanoniczna naszej parafii przez ks. bp. Roberta Chrząszcza. Podczas Mszy Świętej o godz. 7:30 odbędzie się oficjalne powitanie. Po Mszy Świętej, ks. bp pragnie spotkać się  z grupami duszpasterskimi: Rada parafialna, Róże różańcowe, z młodzieżą, z ministrantami, scholą. W Kluszkowcach na sumie udzieli sakramentu bierzmowania.
 9. Mężczyzn pragnących dołączyć do Żywego Różańca, a mam nadzieję, że takich osób znajdzie się przynajmniej 5, byśmy mogli założyć płatek róży, zapraszam w najbliższą sobotę na adorację i oficjalne przyjęcie w czasie Mszy Świętej. Bardzo proszę o podanie swoich danych w zakrystii przed sobotnim spotkaniem.
 10. Tradycyjnie już w niedzielę palmową odbędzie się konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Zapraszam wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału, w tym roku patronat nad naszym konkursem obejmuje “Fundacja Dzieci Pienin”, która także ufundowała atrakcyjne nagrody.
 11. Wójt gminy Krościenko nad Dunajcem zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych wymianą w Starych i nieefektywnych źródeł ogrzewania wykorzystujących paliwa stałe, na źródła ciepła wykorzystując biomasę lub odnawialne źródła energii na spotkanie, które odbędzie się w dniu 31 marca, to jest czwartek, o godzinie 15:30 w Sali Widowiskowej Urzędu Ggminy Krościenko nad Dunajcem. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane założenia programu “Czyste powietrze” i wynikające z niego możliwości dla mieszkańców Ponadto omówione zostaną również obowiązki wynikające z programu ochrony powietrza i uchwały antysmogowej dla Województwa Małopolskiego.
 12. Dziękuję panu Stanisławowi Wojtaszkowi za odnowienie szafek ministranckich.
 13. W czwartek o godzinie 17:00 odbędzie się spowiedź dla młodzieży bierzmowanej oraz ich rodzin.
 14. Obowiązkowe Spotkanie wszystkich ministrantów w najbliższą sobotę o godzinie 15:00.
 15. Komunikat. Nadleśnictwo Krościenko zawraca się z prośbą o zaniechanie wypalania suchych traw i pozostałości roślinnych. Tego typu praktyki są zabronione i podlegają grzywnie lub karze aresztu.
 16. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 17. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 18. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 19. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych w Kluszkowcach śp. Jakuba Firka , Helenę Sajdera zd.Sikora. Dobry Jezu  .. ….. a
 20. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.