III Niedziela Wielkiego Postu – 20 III 2022 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiarę na potrzeby naszego kościoła w ubiegłą niedzielę w kwocie 2972 zł, a także za ofiarę do puszek na misje w wysokości 548 zł.   
 2. Gratulujemy naszym ministrantom i lektorom zajęcia odpowiednio 3 i 1 miejsca w eliminacjach rejonowych XVII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar „KRÓLUJ NAM CHRYSTE”. Lektorzy zakwalifikowali się do rozgrywek w gronie 8 najlepszych drużyn z całej diecezji w Wieliczce. Życzymy im dalszych sukcesów.
 3. W tym tygodniu w piątek 25 marca w liturgii przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze święte o godz. 8:00 i 18:00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Fundusz ochrony życia w diecezji. Od uroczystości św. Józefa w Kościele trwa Tydzień modlitw o ochronę życia  poczętego. Zachęcamy  do modlitwy przez 9 miesięcy miesięcy w tej intencji indywidualnie czy w rodzinie.
 4. Ponadto we wtorek o 18:00 spotkanie grupy synodalnej w klasztorze w Kluszkowcach. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedziele o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego grobu.
 5. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Do nabycia w zakrystii .Świece można wykorzystać w liturgii Wielkiej soboty, zapalić przy śniadaniu wielkanocnym, czy zapalić na grobie najbliższych jako symbol Zmartwychwstania.
 6. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na wybrane przez siebie organizacje pożytku publicznego, dlatego zachęcam by samemu wskazać taka organizację: np. Caritas , Radio Maryja, Przytulisko SS Albertynek w Grywałdzie czy na chore dzieci itp. Również siostry Karmelitanki Bose z Zakopanego, proszą o 1% na budowę nowego klasztoru.
 7. Zachęcam mężczyzn do po zdjęcia modlitwy Różańcowej w ramach Żywego Różańca, w pierwszą sobotę miesiąca kwietnia będzie możliwość dołączenia.
 8. Nabożeństwo szkaplerzne najbliższą sobotę o godzinie 17:00
 9. Ponawiamy także apel o napisanie wspomnień o ojcu Leonie. Jeśli ktoś jeszcze nie pobrał karty z pytaniami, to są do wzięcia przy wyjściu.
 10. Spotkanie klasy 7 przed bierzmowaniem w środę po Mszy Świętej.
 11. Spotkanie klasy 6 przed bierzmowaniem w czwartek po Mszy Świętej.
 12. Wraz ze strażakami z OSP Krośnica organizujemy drogę krzyżową ulicami Krośnicy, która odbędzie się 8 kwietnia. Trasa drogi krzyżowej będzie przebiegać ulicą Świętego Józefa Robotnika, obok cmentarza, do złączenia z Ojca Leona, w dół do kapliczki i z powrotem do kościoła.
 13. 3 kwietnia w niedzielę odbędzie się wizytacja biskupia w naszej parafii. W związku z tym Msza Święta w Krośnicy z udziałem biskupa, będzie odprawiona o godzinie 7:30! Nie będzie w tym dniu mszy o 8:30!
 14. W przyszłą sobotę pamiętajmy o zmianie czasu z zimowego na letni. Godzina Mszy Świętej w dni powszednie pozostaje bez zmian, do końca czerwca o 18:00.
 15. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 16. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 17. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 18. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą w Kluszkowcach śp. Annę Firek. Dobry Jezu  .. …..  
 19. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.