II Niedziela Wielkiego Postu – 13 III 2022 – Krośnica

  1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach parafialnych, niech dobre owoce tego czasu coraz bardziej przybliżają nas do Boga i siebie nawzajem.
  2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest Kościele jako niedziela Ad Gentes, tj. dzień modlitwy i postu za misje i misjonarzy. Zbiórka do puszek po mszy św. przeznaczona jest na cele misyjne. Natomiast taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła jak w każdą drugą niedzielę miesiąca. 
  3. W sobotę przypada Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte o godz. 8:00 i 18:00. Ponadto droga Krzyżowa w piątek po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego grobu.
  4. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Do nabycia w zakrystii . 
  5. Już dziś informujemy że 3 kwietnia w niedzielę odbędzie się wizytacja biskupia w naszej parafii. W związku z tym, w ten dzień przewidziana jest także Msza Święta w Krośnicy z udziałem biskupa. Także w ten dzień będzie udzielony sakrament bierzmowania naszej młodzieży w Kluszkowcach.
  6. Serdeczne bóg zapłać za złożone ofiary na nasz kościół! W zeszłym tygodniu zostało wymienione ogrodzenie, od strony parkingu, które kosztowało niemało, bo 24000 zł. Zachęcamy wciąż do ofiarności, abyśmy mogli dokończyć naszą kaplicę pogrzebową, jej ocieplenie, a także dokonać renowacji naszych figur, świętych Piotra i Pawła, z ołtarza głównego. Niestety, potrzeb jest też wciąż niemało, na przykład system multimedialny (komputer i rzutnik), który już powoli zaczyna odmawiać posłuszeństwa, też nadaje się do wymiany, jeśli znalazłaby się osoba, małżeństwo czy rodzina, która byłaby gotowa zasponsorować nowy zestaw multimedialny, którego koszt wynosi ponad 3000 złotych bylibyśmy bardzo wdzięczni. Bóg zapłać anonimowemu ofiarodawcy, który przeznaczył na rzecz naszego kościoła 1000 zł.
  7. Wokół naszego kościoła dzieje się naprawdę wiele dobry rzeczy, zarówno tych zewnętrznych, typowo materialnych jak jak i tych duchowych, pośród których należy wymienić: Żywy Różaniec, który odżył i rozwija się bardzo prężnie, Adorację Krzyża, którą pięknie przygotowała nasza młodzież, a kolejną będzie można przeżyć 9 kwietnia. Dotychczas Żywy Różaniec tworzyły same kobiety, chciałbym zaprosić do Żywego Różańca, także mężczyzn, widzimy jak wiele dzisiaj potrzeba modlitwy, za nas samych, za świat cały. Zachęcam więc mężczyzn do podjęcia modlitwy różańcowej, niech to na początku będzie nawet 5 osób by stworzyć płatek róży. Bardzo proszę mężczyzn o przemyślenie tej propozycji, jeśli ktoś byłby chętny zostać członkiem Żywego Różańca, to w najbliższą pierwszą sobotę miesiąca kwietnia będzie taka możliwość. Sam będę pierwszą osobą, która do tego różańca dołączę.
  8. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Katarzynę Bryja. Dobry Jezu ..
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.