I Niedziela Wielkiego Postu – 06 III 2022 – Krośnica

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie Panu Bogu za nasze grzechy. Temu niech służą też rekolekcje Parafialne które rozpoczynamy w środę. Jest możliwość byśmy skorzystali wszyscy: kto pracuje rano może przyjść wieczorem, a kto pracuje popołudniu może uczestniczyć rano w rekolekcjach. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.
  2. Dziś o godz. 15,oo Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiejsza taca przeznaczona jest Uniwersytet Papieski JP II.
  3.  Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz ofiar wojny na Ukrainie wysokości 5750zł. A także za składane medykamenty .
  4. Spotkanie rady parafialnej w poniedziałek o 18:30
  5. W piątek droga krzyżowa dla dorosłych o 18:15. W niedzielenie popołudnie nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 15,00. Taca z Gorzkich Zali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu, Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece, tzw. paschaliki w cenie 10 zl. Do nabycia w zakrystii .
  7.  Przyszła niedziela obchodzona jest Kościele jako niedziela Ad gentes, tj dzień modlitwy i postu za misje i misjonarzy. Zbiórka do puszek po mszy św. przeznaczona będzie na cele misyjne.
  8. U ministrantów jest  jeszcze do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej w cenie 1 zł. oraz modlitewnik wielkopostny w cenie 5 zł.
  9. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Arkadiusz Kundziarz, kawaler z Krośnicy i Kinga Cyrwus, panna z Ostrowska. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego, między tymi osobami, powinien zgłosić je w Kancelarii parafialnej.
  10. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  13. Komunikat : Fundacja Dunajec organizuje wyjazd Szlakiem Miłosierdzia  na Litwę  w dniach 31.03-3.04.2022.Cena 1200 zł. i 15 euro. Kontakt Tel.500 443 914
  14. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłych w ub. tygodniu parafian z Kluszkowiec : śp. Stanisława Bochnaka  i Justynę Ziarnicką. Dobry Jezu  …..
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.