XIII Niedziela zwykła – 28 VI 2020 – Krośnica

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej, która będzie miała miejsce na mszy św. o godz. 11.00. Polecamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny waszej modlitwie. przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa także w kościele.

2. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przebywając w różnych miejscach odpoczynku pamiętajmy o naszym obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy. Dziś dzień wyborów Prezydenta RP. Skorzystajmy z naszego prawa wyborczego i decydujmy sami o losie naszej Ojczyzny.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 29 czerwca przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na działalność Stolicy Apostolskiej , tzw. „Świętopietrze”. Jest to też dzień imienin brata zakrystianina – br. Piotra. Otoczmy go naszą modlitwą. We wtorek 30.06 obchodzimy wspomnienie świętych pierwszych męczenników Kościoła rzymskiego i zakończenie nabożeństw czerwcowych. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań, w piątek do Najświętszego Serca P. Jezusa, a w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i adoracja NSPJ o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi w piątek o 17.30. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00 rano. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii w najbliższą niedzielę w strojach góralskich.

4. U ministrantów jest do nabycia kwartalnik o duchowości „Głos Karmelu” w cenie 14 zł oraz nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł. z ciekawymi artykułami, m.in. o największej mistyczce XX w. a także o szlaku sakralnym, który warto w czasie wakacji odwiedzić.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się Mariusz Walicki, kawaler z Kluszkowiec i Honorata Bratkowska panna z Krośnicy. Zapowiedź pierwsza. Zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny.

6. Żegnamy z naszej wspólnoty o. Mateusza i br. Seweryna. Dziękujemy za posługę w tym okresie w naszej parafii i życzymy dużo łask Bożych i dalszej owocnej pracy.

7. W przyszłą niedziele będzie prowadzona zbiórka do puszek na poszkodowanych podczas ostatnich burz i nawałnic w naszej archidiecezji.

8. Ofiary na budowę kaplicy pogrzebowej z chłodnią w domu ojca Leona, będą dziś zbierane przez członków Rady parafialnej. Jest możliwość żeby dokonać tego także w pozostałe dni w godzinach wieczornych u sołtysa, lub po prostu w zakrystii, albo na konto rady parafialnej w Krośnicy:

Numer rachunku: 40 8817 0000 2002 0200 1313 0102
Nazwa rachunku: Rada Krośnica.

Płatność Jak najbardziej można podzielić na wiele mniejszych kwot.

9. Dzisiaj jest przeprowadzona ostatnia transmisja online Mszy Świętej.

10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.