XIV Niedziela zwykła – 5 VII 2020 – Krośnica

1. 3 maja na Jasnej Górze biskupi polscy dokonali Aktu Zawierzenia Polski NSPJ i Matce Bożej Królowej Polski, a dziś ten akt zostanie powtórzony we wszystkich kościołach i kaplicach naszej archidiecezji po każdej Mszy świętej .

2. Również dziś w kościołach w naszej archidiecezji trwa też zbiórka do puszek na poszkodowanych przez ostatnie ulewy i burze.

3. Trwa okres wakacji i urlopów. Pamiętajmy w tym czasie o naszym obowiązku uczestniczenia we mszy św.

4. Przypominamy, że Msze Święte w okresie wakacyjnym, w dni powszednie, są odprawiane o godzinie 7:15, natomiast nie będzie już dodatkowych Mszy Świętych w niedziele o 17:00.

5. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszego kościoła.

6. W sobotę 10 lipca będzie zbiórka odpadów RTV i AGD. Odpady można składać na placu przed kościołem w Kluszkowcach do godz. 10.00.

7. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, a w sobotę wspomnienie św. Benedykta patrona Europy.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Mariusz Paweł Walicki kawaler z Kluszkowiec i Honorata Maria Bratkowska panna z Krośnicy – zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest niezwłocznie zgłosić je w urzędzie parafialnym.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu w Krośnicy sp. Stanisława Jaworskiego. Msza św. w siódmy dzień po śmierci 6.07 godz.7,15 . Dobry Jezu a nasz Panie…..

12. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.