XIII Niedziela zwykła – 28 VI 2020 – Kluszkowce

1. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przebywając w różnych miejscach odpoczynku pamiętajmy o naszym obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy .

2. Dziś dzień wyborów Prezydenta RP. Skorzystajmy z naszego prawa wyborczego i decydujmy sami o losie naszej Ojczyzny czy chcemy mieć Polskę katolicką czy laicką.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 29 czerwca przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na działalność Stolicy Apostolskiej , tzw. „Świętopietrze”. Jest to też dzień imienin naszego brata zakrystianina – br. Piotra. Otoczmy go naszą modlitwą, wyrażając mu naszą wdzięczność za jego posługę. Msze św. o godz. 6.30, 11.30 i 19.00. We wtorek 30.06 obchodzimy wspomnienie świętych pierwszych męczenników Kościoła rzymskiego. Zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją o godz. 18.30. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo o godz. 18.30 w intencji powołań, w piątek do Serca P. Jezusa a w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00 i zmiana tajemnic różańcowych. Okazja do spowiedzi w te dni rano o 6.30 i wieczorem od 18.00 do 19.30. W piątek odwiedzimy również chorych od godz. 8.00 rano.

4. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł. z ciekawymi artykułami, m.in. o największej mistyczce XX w. a także o szlaku sakralnym, który warto w czasie wakacji odwiedzić.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary na relief św. Jana Pawła II, jako pamiątkę na 100-lecie jego urodzin.

6. Żegnamy z naszej wspólnoty o. Mateusza i br. Seweryna. Dziękujemy za posługę w tym okresie w naszej parafii i życzymy dużo łask Bożych i dalszej owocnej pracy.

7. W przyszłą niedziele będzie prowadzona zbiórka do puszek na poszkodowanych podczas ostatnich burz i nawałnic w naszej archidiecezji.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

11. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.