XIV Niedziela zwykła – 5 VII 2020 – Kluszkowce

1. 3 maja na Jasnej Górze biskupi Polscy dokonali Aktu Zawierzenia Polski NSPJ i Matce Bożej Królowej Polski a dziś ten akt zostanie powtórzony we wszystkich kościołach i kaplicach naszej archidiecezji po każdej Mszy świętej .

2. Również dziś w kościołach w Polsce trwa też zbiórka do puszek na poszkodowanych przez ostatnie ulewy i burze.

3. Trwa okres wakacji i urlopów. Pamiętajmy w tym czasie o naszym obowiązku uczestniczenia we mszy św.

4. Wszystkich czcicieli MB Szkaplerznej zapraszamy na rozpoczynającą się w tym tygodniu 7 lipca tj. wtorek nowennę przed Uroczystością MB Szkaplerznej. Codziennie wieczorem do 15 lipca po mszy św. nowenna, na którą można składać prośby i podziękowania do MB, a o godz. 18.40 śpiew godzinek do MB.

5. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiarę na relief św. Jana Pawła II: Czesław i Danuta Węgrzyniak.

6. W sobotę 10 lipca będzie zbiórka odpadów RTV i AGD. Odpady można składać na placu przed kościołem do godz. 10.00.

7. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, a w sobotę wspomnienie św. Benedykta patrona Europy.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Andrzej Bryja kawaler z Kluszkowiec i Kinga Aneta Stopiak panna ze Szczawnicy oraz Rafał Marcin Szczepanik kawaler z Kluszkowiec i Paulina Aleksandra Bryndas panna ze Spytkowic – zapowiedź pierwsza. Mariusz Paweł Walicki kawaler z Kluszkowiec i Honorata Maria Bratkowska panna z Krośnicy – zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest niezwłocznie zgłosić je w urzędzie parafialnym.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu w Krośnicy sp. Stanisława Jaworskiego. Msza św. w siódmy dzień po śmierci 6.07 godz.7,15 . Dobry Jezu a nasz Panie…..

12. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.