XIII Niedziela Zwykła – 27 VI 2021- Krośnica

 1. Dziś w kościołach w całej archidiecezji Krakowskiej trwa zbiórka do puszek dla poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej.
 2. Zmieniamy platformę, na której będą transmitowane Msze Święte i uroczystości z naszego kościoła. Od tej chwili transmisja online będzie całodobowa, prowadzona na kanale YouTube, Święty Józef Robotnik. Transmisja odbywa się w pod adresem https://youtu.be/O3eGfVhbnqQ. Dziękujemy panu Stanisławowi Hrycowi, który wraz z synem zamontował kamerę w kościele.
 3. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przebywając w różnych miejscach na odpoczynku pamiętajmy o naszym obowiązku uczestnictwa we mszy św. niedzielnej.
 4. Dzisiaj jeszcze o godzinie 14:00 zapraszamy wraz z Sołtysem i Radą Sołecką oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Krośnicy, na Mszę Świętą na górze Lubań, w intencji ustania pandemii. Po Mszy Świętej, ognisko i biesiada na szczycie. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu  w liturgii 29 czerwca we wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane w tym dniu na tace są przeznaczone jako dar na działalność Stolicy Świętej tzw. „świętopietrze”. Jest to też dzień imienin naszych braci: brata Piotra –zakrystianina i brata Piotra – katechety. Otoczmy ich modlitwą  w tym dniu. Msze św. godz. 8:00 i 19,00.
 6. Ponadto w tym tygodniu przypada tez I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w int. powołań, w piątek nabożeństwo do Serca PJ, a w sobotę o godz. 18,00 adoracja NSPJ i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:00. W piątek taca jest przeznaczona na misje a w sobotę odwiedziny chorych w godzinach rannych, równocześnie zaczynamy od ulic: od góry o. Leona i od końca Nowotarskiej. W pierwszą niedzielę miesiąca proszę o uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
 7. W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych.  
 8. W przyszłą niedziele tj. 4 lipca, będziemy gościć  ks. Mateusza Bochenka, przedstawiciela  sanktuarium MB Ludźmierskiej, który będzie głosił kazania. Przed kościołem będzie zbierana kwesta przeznaczona na  nowe inwestycje ,które będą służyć pielgrzymom  przybywającym do Sanktuarium  w Ludźmierzu.  
 9. Informujemy że zostaje zniesiona niedzielna Msza Święta o godz.16,00, a Msze Święte w miesiącu lipcu i sierpniu, w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 7:30, z wyjątkiem pierwszego piątku i pierwszej soboty, kiedy to Msza Święta będzie o godzinie 19:00.
 10. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Maria Szczepaniak, panna ze Szczawnicy i Marek Wójcik, kawaler z Krośnicy. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Kancelarii Parafialnej.
 11. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Jan Regiec. Dobry Jezu …..
 15. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.