XII Niedziela Zwykła – 20 VI 2021 – Krośnica

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do NSPJ , w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30.
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek będzie przeznaczona na ofiary jakże tragicznego pożaru w Nowej Białej.
 3. W przyszłą niedzielę o godzinie 14:00 zapraszamy wraz z Sołtysem i Radą Sołecką oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Krośnicy, na Mszę Świętą na górze Lubań, w intencji ustania pandemii. Po Mszy Świętej, ognisko i biesiada na szczycie. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą  niedzielę, która była przeznaczona na potrzeby parafii wysokości ……………… 
 5. W tym tygodniu  w liturgii 21 czerwca w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi , zakonnika, w czwartek 24 czerwca Uroczystość  Narodzenia św. Jana Chrzciciela.  
 6. W piątek tj. 25  czerwca będzie zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Sprzęt należy dostarczyć do godz.15:00 na plac przy kościele w Kluszkowcach. Przy wyjściu są wyłożone ulotki z informacją, co jest zbierane.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Maria Szczepaniak, panna ze Szczawnicy i Marek Wójcik, kawaler z Krośnicy. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Kancelarii Parafialnej.
 8. U ministrantów do nabycia jest miesięcznik Idziemy do św. Józefa z ciekawymi artykułami w cenie 8 zł.
 9. Z dniem 19 czerwca została zniesiona dyspensa  od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Kto ten obowiązek zaniedbuje świadomie dopuszcza się grzechu ciężkiego. Z przepisów sanitarnych przypominamy ze w kościele może być zajętych polowa miejsc. Zostaje też utrzymany nakaz zakrywania ust w pomieszczeniach zamkniętych.
 10. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy 6, w poniedziałek po Mszy Świętej.
 11. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy 7, w czwartek po Mszy Świętej.
 12. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 13. Nabożeństwo szkaplerzne wyjątkowo będzie w piątek o godzinie 18:00.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 16. Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem informuje o możliwości zaszczepienia się przeciw covid-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, w dniu dzisiejszym do godziny 17:00, plenerowy punkt szczepień usytuowany jest w Krościenku, przy amfiteatrze pod wierzbą obok budynku starej Plebanii.
 17. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

SŁOWO METROPOLITY KRAKOWSKIEGO ARCYBISKUPA MARKA JĘDRASZEWSKIEGO DOTYCZĄCE POMOCY MIESZKAŃCOM NOWEJ BIAŁEJ


Umiłowani Archidiecezjanie,

wczoraj w godzinach wieczornych z Nowej Białej, należącej do Archidiecezji Krakowskiej, nadeszła wiadomość o tragicznym w skutkach pożarze, który dotknął wielką liczbę mieszkańców tej miejscowości i całe rodziny naszych Sióstr i Braci pozostawił w sytuacji braku domu oraz podstawowych środków do życia. W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc.

W związku z powyższym, dla okazania Chrystusowej miłości wobec potrzebujących zarządzam, by w przyszłą niedzielę, tj. 27 czerwca 2021 roku w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej włączono tę intencję do Modlitwy powszechnej, a przed kościołami zorganizowano zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem.

Pasterskim błogosławieństwem otaczam mieszkańców Nowej Białej oraz wszystkich, którzy przychodzą im z pomocą.

 + Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski