XIII Niedziela Zwykła – 27 VI 2021- Kluszkowce

 1. Dziś w kościołach w całej archidiecezji Krakowskiej trwa zbiórka do puszek dla poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej.
 2. Nasi ministranci dziękują za ofiarę 1654 zł. złożone do puszek w ub. niedzielę na wakacje z Bogiem. Już jutro wyjeżdżają  z  o. Grzegorzem – opiekunem ministrantów do Kasinki.
 3. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przebywając w różnych miejscach na odpoczynku pamiętajmy o naszym obowiązku uczestnictwa we mszy św. niedzielnej.
 4. W tym tygodniu  w liturgii 29 czerwca we wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane w tym dniu na tace są przeznaczone jako dar na działalność Stolicy Świętej tzw. „świętopietrze”. Jest to też dzień imienin naszych braci: brata Piotra –zakrystianina i brata Piotra- katechety. Otoczmy ich modlitwą  w tym dniu.  Msze św. godz.6,30 ,11,30 i 19,00 oraz w kaplicy o godz. 7,00  .Ponadto w tym tygodniu przypada tez I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo o godz. 18,30 w int. powołań z litanią  do krwi PJ, w piątek do Serca PJ a w sobotę o godz. 18,00 zmiana tajemnic różańcowych  i nabożeństwo  wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi. Okazja do spowiedzi w te dni rano od 6,30-7,00 i wieczorem od godz. 18,00-19,30.W piątek taca na misje oraz odwiedziny chorych w godzinach rannych.
 5. W  środę zakończenie nabożeństw czerwcowych.  
 6. W przyszłą niedziele tj. 4 lipca, będziemy gościć  ks. Mateusza Bochenka, przedstawiciela  sanktuarium MB Ludźmierskiej ,który będzie głosił kazania. Przed kościołem będzie zbierana kwesta przeznaczona na  nowe inwestycje ,które będą służyć pielgrzymom  przybywających  do Sanktuarium  w Ludźmierzu.  
 7. Informujemy że od od 1 lipca zostaje zniesiona Msza niedzielna o godz. 15,00.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Łuniewska Krystyna, Iwona Firek , Górecka Anna  i Jandura Małgorzata. W kaplicy: Węgrzyniak Anna i Zofia Palica . 
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 10. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Jana Regiec. Dobry Jezu   …..
 11. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.