XII Niedziela Zwykła – 20 VI 2021 – Kluszkowce

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do NSPJ , w naszym kościele codziennie pół godziny przed mszą święta wieczorną.  
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek będzie przeznaczona na ofiary jakże tragicznego pożaru w Nowej Białej.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą  niedzielę, która była przeznaczone  na potrzeby parafii wysokości 3.100  zł.i 10 $    a dziś ministranci  nasi zbierają na wakacje z Bogiem na które wyjeżdżają  już w poniedziałek tj 28 czerwca. Podziękujmy  im za całoroczną służbę przy ołtarzu.
 4. W tym tygodniu  w liturgii 21 czerwca w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi , zakonnika w czwartek 24 czerwca Uroczystość  Narodzenia św. Jana Chrzciciela.  
 5. W  piątek tj 25  czerwca będzie zbiórka zużytego  sprzętu RTV i AGD. Sprzęt  należy dostarczyć do godz. 15,oo na plac przy kościele. Są wyłożone szczegółowe ulotki co jest zbierane.
 6. U ministrantów do nabycia jest wakacyjny numer Stasia dla dzieci  w cenie 8 zł a dla starczych miesięcznik Idziemy do św. Józefa z ciekawymi artykułami  i cudami. Również w cenie 8 zl.
 7. Z dniem 19 czerwca została zniesiona dyspensa  od uczestnictwa  w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej .Kto ten obowiązek zaniedbuje świadomie dopuszcza się grzechu ciężkiego. Z przepisów sanitarnych przypominamy ze w kościele może być zajętych polowa miejsc tj około 350 osób.  Zostaje też utrzymane   zakrywania ust w pomieszczeniach zamkniętych .
 8. Dobiega końca rok szkolny. Zakończenie będzie  w piątek o godz. 9,00  . Zapraszamy uczniów, rodziców i grono pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach.
 9. W przyszłą niedzielę, 27 czerwca, suma”  góralska” .Zapraszamy w strojach regionalnych.
 10. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz. Jezus  złożyli : Katarzyna i Jacek Budz  , pewna rodzina Helena Plewa ,Barbara i Stanisław  Najger oraz Anna i Stanisław Pierwoła  . Ofiarodawcom  niech św. Teresa od Dz. wyprasza potrzebne łaski.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Kapuśnik Krystyna i Monika ,Bańka Władysława ,Galas Janina i Regiec Małgorzata. W kaplicy: Bochnak Zofia i Kuruc Maria .
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 13. Trwa nabór do  Dziennego Domu Pobytu w Kluszkowcach każdą osobę  60 + .Pobyt i opieka bezpłatne. Natomiast  wyżywienie płatne 350 zł. od osoby. Zgłoszenia pod nr Tel. 577 562 166
 14. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

SŁOWO METROPOLITY KRAKOWSKIEGO ARCYBISKUPA MARKA JĘDRASZEWSKIEGO DOTYCZĄCE POMOCY MIESZKAŃCOM NOWEJ BIAŁEJ


Umiłowani Archidiecezjanie,

wczoraj w godzinach wieczornych z Nowej Białej, należącej do Archidiecezji Krakowskiej, nadeszła wiadomość o tragicznym w skutkach pożarze, który dotknął wielką liczbę mieszkańców tej miejscowości i całe rodziny naszych Sióstr i Braci pozostawił w sytuacji braku domu oraz podstawowych środków do życia. W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc.

W związku z powyższym, dla okazania Chrystusowej miłości wobec potrzebujących zarządzam, by w przyszłą niedzielę, tj. 27 czerwca 2021 roku w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej włączono tę intencję do Modlitwy powszechnej, a przed kościołami zorganizowano zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem.

Pasterskim błogosławieństwem otaczam mieszkańców Nowej Białej oraz wszystkich, którzy przychodzą im z pomocą.

 + Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski