XIII Niedziela Zwykła – 2 VII 2023 – Krośnica

 1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wielu z nas udaje się na zasłużony odpoczynek . Niech to będzie też czas pogłębienia naszej wiary. Przypominamy że w okresie wakacji Msze św. w dzień powszedni rano o godz. 7.30.
 2. Dziś po każdej mszy świętej Stowarzyszenie na rzecz Osób z niepełnosprawnością Intelektualną koło w Szczawnicy kwestuje na zakup autobusu do przewozu osób z niepełnosprawnością. Prosimy o ofiarność na ten cel. Również wiele osób z naszej parafii korzystać z działalności stowarzyszenia.
 3. Po dwóch latach konserwacji wreszcie zakończono konserwację rzeźb św. Piotra i Pawła z ołtarza głównego. W gablocie na zewnątrz kościoła można na zdjęciach zobaczyć w jakim były stanie. Dlatego koszt konserwacji jest duży razem kosztują 34 tys. Proboszcz zapłacił zaliczkę w wysokości 10 tys. tak wiec zostaje do zapłacenia jeszcze 24 tys.
 4. W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek 3 lipca święto św. Tomasza Apostoła W naszej diecezji we wtorek rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie , w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej i w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli.
 5. Ponadto przypada w tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w te dni rano od godz. 7,00 i ewentualnie po mszy świętej. Nabożeństwa w czwartek i piątek po mszy świętej. Taca na cele misyjne.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:
 7. Przyszła niedziela , jak każda druga niedziela miesiąca taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszego kościoła. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim składającym ofiary na potrzeby kościoła. W tym miesiącu będziemy musieli tez zapłacić obłożenie kamieniem kaplicy pogrzebowej.
 8. WSD w Krakowie podaje dla ludzi młodych terminy rekrutacji formacji kapłańskiej : do 7 lipca, złożenie dokumentów i rozmowa wstępna i termin wrześniowy do 8 września.
 9. Na najbliższy tydzień intencje mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego w Krośnicy sp. Wojciecha Kaczmarczyka. Dobry Jezu …
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.