XII Niedziela Zwykła – 25 VI 2023 – Krośnica

 1. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa.
 2. Zapraszamy na Mszę Świętą oraz “biesiadę sołecką” na górze Lubań dzisiaj o godzinie 14:00. Jest możliwość wyjazdu na górę dla osób chętnych, zapisy w zakrystii.
 3. W tym tygodniu w liturgii: 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza, bp, męczennika i doktora kościoła, w piątek 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane na tace w tym dniu przeznaczone są jako dar na działalność Stolicy świętej tzw. Świętopietrze”. Msze święte o 8:00 i 18:00. Jest to też dzień imienin O. Piotra, katechety. Otoczmy go naszą modlitwą w tym dniu.
 4. Odwiedziny chorych wyjątkowo w środę 28.06 od godziny 8:00 – będą posługiwali dwaj ojcowie.
 5. Nabożeństwo szkaplerzne w środę o 17:00
 6. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej, uwaga o godz. 7:30. Kolejna Niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie „góralska”. Zapraszamy do licznego udziału w strojach góralskich. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
 7. W przyszła niedzielę tj. 2 lipca Stowarzyszenie na rzecz Osób z niepełnosprawnością  Intelektualną koło w Szczawnicy będzie kwestować na rzecz Stowarzyszenia – na zakup autobusu do przewozu osób z niepełnosprawnością. Prosimy o ofiarność na ten cel. Wiele osób z naszej parafii korzysta z działalności stowarzyszenia.
 8. W tym tygodniu zapraszamy w środę mężczyzn św. Józefa  a w czwartek grupę biblijną po Mszy Świętej wieczornej w Kluszkowcach do salek przyklasztornych.
 9. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Mateusz Czyszczoń, kawaler z Krośnicy i Karolina Żur, panna ze Skomielnej Białej. Zapowiedź trzecia. Kto by znał przeszkody do sakramentu małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić je w Kancelarii Parafialnej. 
 10. Podziękowania: Składając serdeczne podziękowanie, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność, wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i okazaną nam bezinteresowną pomoc po ostatnim pożarze w Krośnicy. Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem Państwa dobroci, serdeczności, współczucia oraz solidarności ludzkiej. Dziękuje rodzina poszkodowana w pożarze
 11. Serdeczne podziękowania Kołu Gospodyń Wiejskich w Krośnicy za ufundowanie nowej szafki na podręczne rzeczy w salce na górze.
 12. U ministrantów do nabycia kolorowy miesięcznik Staś dla dzieci. Cena 10 zł oraz album o św. Ricie 25 zł.
 13. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 16. Zapraszamy na pielgrzymka do Rzymu i Watykanu oraz najważniejszych miejsc we Włoszech, która odbędzie się w dniach od 29 września do 8 października. Szczegółowe informacje na stronie klasztoru w Zawoi, a zapisy u ojca Mariusza Wójtowicza opiekuna i pilota pielgrzymki.
 17. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.