XII Niedziela Zwykła – 25 VI 2023 – Kluszkowce

1. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa.
  2. Zapraszamy dziś na  tradycyjną  sumę po  góralsku na godz. 11,30.
  3. Dziękujemy za  ofiarę  61.455 zł  tzw. „wpisowego” na wymianę pokrycia dachu kościoła oraz na konto parafii  kwoty 1700 zł. W dalszym ciągu można  składać  ofiary w kancelarii lub na konto .Nr konta  wizytówki są do pobrania  w kruchcie.
  4. W tym tygodniu w liturgii : 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza, bp, męczennika i doktora kościoła , w piątek  29 czerwca Uroczystość  świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane na tace w tym dniu przeznaczone są jako dar na działalność Stolicy świętej tzw. Świętopietrze”. Msze święte o 6,30, 11,30 i 19,00.Jt tez dzień imienin O. Piotra , katechety. Otoczmy go naszą modlitwa w tym dniu.
  5. W sobotę 1 lipca przypada I sobota miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18,00.
  6. W przyszła niedziele tj. 2 lipca Stowarzyszenie na rzecz Osób z niepełnosprawnością  Intelektualną koło w Szczawnicy będzie kwestować na rzecz Stowarzyszenia – na zakup autobusu do przewozu osób z niepełnosprawnością. Prosimy o ofiarność na ten cel. Wiele osób z naszej parafii korzysta z działalności stowarzyszenia.
  7. W tym tygodniu zapraszamy w środę mężczyzn św. Józefa  a w czwartek grupę biblijną.
  8. U ministrantów do nabycia kolorowy miesięcznik Staś dla dzieci. Cena 10 zł oraz album o św. Ricie 25 zł.
  9.  Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Najger Barbara , Łapczyńska Wiesława , Plewa Janina.  W kaplicy: Rutkowska Zofia, Doleńska Krystyna .
  10.  Na najbliższy tydzień intencje mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl.
  11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.