XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024 – Krośnica

 1.  U progu wakacyjnego czasu pamiętajmy, że od Boga i jego przykazań nie ma wakacji . Na urlop warto zabrać tez różaniec czy biblie. Nie zapominajmy  że każda niedziela  to drogowskaz na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić bo szatan nie odpoczywa , nie ma wakacji.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są w naszym kościele wieczorem o godz. 18,30 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8:30
 3. W tym tygodniu w liturgii  24 czerwca w poniedziałek  Uroczystość  Narodzenia św. Jana Chrzciciela msze święte o godz. 8:00 i 18:00, w sobotę 29  czerwca Uroczystość  świętych Apostołów Piotra i Pawła .Ofiary składane na tacę w kościołach przeznaczone są jako dar na działalność Stolicy Apostolskiej tzw. „Świętopietrze”. Msze święte w tym dniu o 8:00, 18:00. Jest to  też  dzień imienin  O. Piotra, katechety. Otoczmy Go w tym dniu naszą modlitwą.
 4.  Mszy Świętej o 8:30 przewodniczy o. Sylwester który odprawia swoją mszę prymicyjną . Przed kościołem trwa się  kiermasz książek (używanych i nowych) i dewocjonaliów (m. in. krzyży, obrazów i ręcznie plecionych różańców) organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy . Całkowity dochód przeznaczony będzie na przygotowanie i przeprowadzenie Karmelitańskich Dni Młodych w Czernej. Spotkanie dla młodych będzie miało miejsce w dniach od 25 do 28 lipca tego roku. Więcej szczegółów na plakatach oraz na stoisku.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu ….
 6. Tradycyjnie SS Klaryski ze Starego Sącza zapraszają naszą Parafie na nowennę do św. Kingi. Chętni na wyjazd  w dniu 23 lipca  wyjazd o godz. 15:15 ,  zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 20 lipca.
 7. Stowarzyszenie na rzecz Osób z niepełnosprawnością intelektualna , dziękuje wszystkim ofiarodawcą którzy w ub niedzielę 2646 + 100 indywidualna wplata
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 9. Zapraszamy wraz z Wójtem Gminy Krościenko nD, Sołtysem, Radą Sołecką, OSP Krośnica i KGW zapraszamy na Mszę Świętą oraz „biesiadę sołecką” na rozpoczęcie lata na Górze Lubań w niedzielę 30 czerwca o godz. 14:00.
 10. Firma ECOLOGIC , 3 lipca przeprowadzi zbiórkę  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz  sprzęt RTV i AGD. Sprzęt należy dostarczyć do godz. 9,00 lub wcześniej. Dochód firma przeznaczana na pomoc misja
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.