XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2024 – Krośnica

 1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów . Wieli z nas udaje się na zasłużony odpoczynek. Niech to tez będzie czas pogłębienia naszej wiary. 
 2. Od jutra Msze święte w naszym kościele w tygodniu o godzinie 7:30 w niedzielę bez zmian.
 3. Zapraszamy na Mszę Świętą oraz “biesiadę sołecką” na górze Lubań dzisiaj o godzinie 14:00.
 4. W tym tygodniu w liturgii  w środę 3 lipca  święto św. Tomasza Apostoła , w czwartek w naszej archidiecezji obchodzimy rocznicę poświęcenia  Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie a w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 5.   Ponadto w tym tygodniu przypada też I czwartek piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni rano od 7:00. W czwartek i w piątek nabożeństwo po mszy świętej. Taca pierwszopiątkowa na cele misyjne.
 6. W sobotę odwiedzin chorych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej, uwaga o godz. 7:30. Kolejna Niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie „góralska”. Zapraszamy do licznego udziału w strojach góralskich. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
 7. W każdą środę w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 8.  U ministrantów do nabycia jest do nabycia dla dzieci Staś oraz kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie 10 zł..
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu…
 10. Tradycyjnie SS Klaryski ze Starego Sącza zapraszają naszą Parafie na nowennę do św. Kingi. Chętni na wyjazd  w dniu 23 lipca  wyjazd o godz. 15:15,  zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 20 lipca.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 12. Przypominamy że Firma ECOLOGIC , 3 lipca przeprowadzi zbiórkę  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz  sprzęt RTV i AGD. Sprzęt należy dostarczyć do godz. 9,00 lub wcześniej. Dochód firma przeznaczana na pomoc misja
 13. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.