XI Niedziela Zwykła 16.06.2024 – Krośnica

 1.  Dziś kościół krakowski raduje się nowym błogosławionym ks. Michałem  Rapaczem ofiarą komunizmu powojennego w Polsce , zamordowanego w 1946 roku  .
 2. Dziękujemy za ofiarę  3574,50 zł. złożoną na tacę w ubiegłą niedzielę, kolejną inwestycje jaką planujemy to malowanie kościoła. Ciągle można wpłacać na alejkę.  
 3. Zachęcamy do udziału w  nabożeństwach  czerwcowych, które są w naszym kościele wieczorem o godz. 18,30 w niedziele po mszy o 8:30.
 4. Rok szkolny dobiega końca. Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej   będzie w piątek 21 czerwca o godz. 8:15.
 5. W tym tygodniu w liturgii  17 czerwca w poniedziałek   wspomnienie  św. Brata Alberta.
 6. W przyszła niedziele  o godz. 9:30 w Kluszkowcach pożegnanie O. Grzegorza. Po zakończeniu roku  szkolnego zostaje przeniesiony do Katowic do nowej pracy duszpasterskiej. Dziękujemy za posługę w naszej parafii a sumie będzie przewodniczył  o. Sylwester  który  odprawi swoją mszę prymicyjną. Przed kościołem odbędzie się również kiermasz książek (używanych i nowych) i dewocjonaliów (m. in. krzyży, obrazów i ręcznie plecionych różańców) organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na przygotowanie i przeprowadzenie Karmelitańskich Dni Młodych w Czernej. Spotkanie dla młodych będzie miało miejsce w dniach od 25 do 28 lipca tego roku. Więcej szczegółów na plakatach oraz na stoisku.
 7. Już dziś wraz z Wójtem Gminy Krościenko nD, Sołtysem, Radą Sołecką, OSP Krośnica, KGW zapraszamy na Mszę Świętą oraz „biesiadę sołecką” na rozpoczęcie lata na Górze Lubań w niedzielę 30 czerwca o godz. 14:00.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 9.  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach serdecznie zaprasza na XVII FESTYN „ZDROWO I WESOŁO” ,  dziś tj 16 czerwca 2024 r. Rozpoczęcie festynu o godz. 15:00 w amfiteatrze przy szkole.
 10. Dziś przy wyjściu z Kościoła Towarzystwo na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualna w Szczawnicy prowadzi w naszej parafii kwestę na rzecz budowy budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób  na Szlachtowej.
 11. Firma ECOLOGIC , 3 lipca przeprowadzi zbiórkę  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz  sprzęt RTV i AGD. Sprzęt należy dostarczyć do godz. 9,00 lub wcześniej. Dochód firma przeznaczana na pomoc misja
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.