X Niedziela Zwykła – 9.06.2024 – Krośnica

 1.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne przy naszym kościele planujemy w najbliższym czasie rozpocząć malowanie kościoła. Prace przy alejce na cmentarzu dobiegły końca. Chcielibyśmy przedstawić krótkie podsumowanie: – ze składek zebraliśmy 78.700 zł. proboszcz z zaduszek przekazał 4.350 zł razem 83.050 zł. – odwodnienie w tym materiały i robocizna – 14.850 zł. Alejka – materiały i robocizna – 72.900. Łącznie koszt materiałów i robocizny to 87750 zł. Brakująca kwota to 4.700 zł. Jeszcze nie wszyscy wpłacili ofiar na ten cel cały czas można to uczynić.  
 2.  Trwają nabożeństwa czerwcowe, które są w naszym kościele wieczorem o godz. 18:30 w niedziele po mszy o godz. 8:30
 3. W tym tygodniu w liturgii 10 czerwca we wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła, w środę w NZ bł. Alfonsa Marii Mazurka , kapłana, męczennika i towarzyszy, ofiar II wojny.  W czwartek św. Antoniego opata. 
 4. 15 czerwca w Krakowie zakończenie kongresu Eucharystycznego i beatyfikacja  ks. Michała Rapacza. Dla chętnych na te uroczystości w zakrystii lub w kancelarii do 14 czerwca są do odebrania karty wstępu.
 5.  W przyszła niedzielę w Kluszkowcach Mszy Świętej o godz. 11:30 będzie przewodniczył  O. Wacław Lech z USA z racji 50 lecia kapłaństwa. Dobrze nam wszystkim znany , który rozpoczynał budowę naszego kościoła.
 6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu…
 7. OSP Krośnica, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys oraz Rada Sołecka, Radni Rady Gminy z terenu Krośnicy, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D, Gmina Krościenko n.D oraz Przedszkole Pienińskie Skrzaty bardzo serdecznie zapraszają wszystkich na festyn Otwarcie Lata w Krośnicy, który odbędzie się w dniu 15 czerwca tj. najbliższa sobota od godziny 16.00 na placu przy remizie OSP. Przewidziano bardzo wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Szczegóły dostępne na plakatach.
 8. W przyszła niedzielę Towarzystwo na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualna w Szczawnicy przeprowadzi w naszej parafii kwestę na rzecz budowy budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób  na Szlachtowej.
 9. Firma ECOLOGIC, 3 lipca przeprowadzi zbiórkę  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz  sprzęt RTV i AGD. Sprzęt należy dostarczyć do godz. 9,00 lub wcześniej. Dochód firma przeznaczana na pomoc misja
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.