IX Niedziela Zwykła – 2.06.2024 – Krośnica

 1. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy stacyjnych, udział feretronów, sztandarów, dzieciom komunijnym i rocznicowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwonkami. Szczególnie podziękowanie dla OSP Krośnica, służbie liturgicznej, panu kościelnemu, pani organistce i mieszkańcom którzy przygotowali ołtarze stacyjne, ozdobili trasę procesji i domy. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dlatego dziś po mszy św. o godz. 8:30 będzie procesja wokół kościoła, a w pozostałe dni po Mszy Świętej. W czwartek zakończenie oktawy i błogosławieństwo dzieci i wianków.
 2.   Rozpoczęły  się nabożeństwa czerwcowe, które są w naszym kościele wieczorem o godz. 18:30 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8:30.
 3. W tym tygodniu w liturgii 3 czerwca wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, w środę św. Bonifacego bp męczennika. W piątek 7 czerwca przypada uroczystość NSPJ z procesja  wokół kościoła z figurą Serca PJ. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a w sobotę czcimy Niepokalane Serca Maryi.
 4. Przypominamy że 7/8 czerwca /z piątku na sobotę/na Jasnej Górze jest nocne czuwanie naszego Dekanatu by zawierzyć nasze Parafie i rodziny Marii. Rozpocznie się apelem o godz. 21:00 do 4 rano.
 5. Wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy  w piątek o godz. 15:10 w Krośnicy na przystanku oraz w Kluszkowcach równie na przystanku przy zajedzie o 15:15.
 6. Ponadto w tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od 16:00 taca tego dnia przeznaczona jest na misje. W środę 5 czerwca zapraszamy na spotkanie mężczyznśw. Józefa a w czwartek grupę biblijna do Kluszkowiec do salek po Mszy Św. wieczornej.
 7. 15 czerwca w Krakowie zakończenie kongresu Eucharystycznego i beatyfikacja  ks. Michała Rapacza. Chętni na wyjazd zapisy w zakrystii lub w kancelarii do 13 czerwca.
 8.  Zakończyliśmy prace przy budowie alejki na naszym cmentarzu, można jeszcze wpłacać ofiary na ten cel. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na cel remontowe naszego kościoła. Już dziś pragniemy poinformować że w tym roku chcemy podjąć się malowania naszego kościoła. Prace tą chcemy sfinansować właśnie z ofiar zbieranych w 2 niedziele. Liczymy na waszą hojność.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu…
 10. Z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka 02.06.2024r. p. Wójt Gminy Czorsztyn, Dyr. GOK i KGW zapraszają do Kluszkowiec na mszę święta o godz. 11.30 w oprawie Akademii Ciupaga – zespołu góralskiego z Łącka. Zespół składa się z ok. 150 osób. Po mszy świętej krótki koncert.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 12. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego w ub. tygodniu w Krośnicy naszego parafianina śp. Stanisława Bańkę . Dobry Jezu   …..
 13. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.