Niedziela Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 -Krośnica

 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej  kończy w kościele okres komunii świętej i spowiedzi wielkanocnej.  Zgodnie z przykazaniem kościelnym w okresie wielkanocnym należy przystąpić do komunii i spowiedzi świętej. Kto jeszcze nie wypełnił tego przykazania może to uczynić jeszcze dziś. Na mszy o godz. 11:00 przeżywamy rocznicę pierwszej komunii.    
 2. Nabożeństwa majowe powoli dobiegają końca .W piątek zakończenie majówek.  Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych, które są w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30.  Od 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe o 18,30 .
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby organizacyjne  beatyfikacji  Sługi Bożego ks. Michała Rapacza  w naszej diecezji 15 czerwca br.  w Krakowie.
 4. W tym tygodniu w  czwartek  30 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi  PJ znane jako Boże Ciało. Porządek mszy świętych: o godz. 8:30 oraz o godz. 11:00 z procesja do czterech ołtarzy stacyjnych. Podobnie jak było w poprzednich latach przygotowanie ołtarzy, zostaną one przydzielone poszczególnym ulicom. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w takiej lokalizacji, by odległość pomiędzy ołtarzami była w miarę jednakowa: I przy kapliczce – mieszkańców ul. Nowotarskkiej – numery parzyste i Trakt Królewski, II na ulicy Polnej lub Dziołki – mieszkańców ul. Polnej i Dziołki, III na ul O. Leona przy szkole – mieszkańców ul. O. Leona numery 26-3, IV przy dzwonnicy – mieszkańców ul. Parkowej, Ogrody i Flisackiej. Prosimy także o przygotowanie  feretronów, sztandarów. Zadbajmy też o udekorowanie trasy procesji, domów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie  trasy procesji, asysty i baldachimu. Zapraszamy do licznego udziału dzieci  do sypania kwiatków oraz dzieci I komunijne i rocznicowe. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17,00. Zachęcamy do licznego udziału w strojach góralskich. W okresie  Bożego Ciała trwa Oktawa ,dlatego codziennie po Mszy Świętej będzie procesja wokół kościoła w piątek z litanią Loretańską a w pozostałe dni z litanią do Serca PJ. W sobotę 1 czerwca przypada I sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. W tym dniu procesja wyjątkowo będzie przed Mszą Świętą po odmówieniu części różańca.
 5. Spotkanie i próba ministrantów przed Bożym Ciałem, w środę po Mszy Świętej, obecność obowiązkowa.
 6. Przypominamy że  7/8 czerwca /z piątku na sobotę/na Jasnej Górze jest nocne czuwanie naszego Dekanatu by zawierzyć nasze Parafie  i rodziny Marii .Rozpocznie się apelem o godz. 21,00 do 4 rano. Chętni na wyjazd zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 1 czerwca.
 7.  Kończą się prace  związane z pracami przy alejce na cmentarzu, gdyby ktoś miał jakieś zastrzeżenia czy propozycje prosimy zgłosić niezwłocznie. Nie wszystkie rodziny jeszcze wpłaciły ofiary na ten cel prosimy by w miarę możliwości to uczyniły.
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Przemysław Łukasz Janowiak, kawaler z Nowego Targu i Katarzyna Sobczak panna Krośnicy, zapowiedź trzecia
 9. U ministrantów do nabycia jest kolorowy Staś dla dzieci w cenie 10 zł. i gazeta Dobre Nowiny – 2 zł.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu …
 11. W przyszła niedziele z  okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka 02.06.2024r. p. Wójt Gminy Czorsztyn, Dyr. GOK i KGW zapraszają na mszę święta o godz. 11.30 w oprawie Akademii Ciupaga – zespołu góralskiego z Łącka gdzie występują głownie dzieci, młodzież oraz dorośli. Zespół składa się z ok. 150 osób. Po mszy świętej krótki koncert akordeonowy.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 13. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.