Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024 – Krośnica

 1.  Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgio okres wielkanocny. Jutro drugi dzień  „Zielonych Świąt”  obchodzimy  jako święto NMP Matki Kościoła. Odpust w Maniowach suma  godz. 11:00. A w naszym kościele Msze św. o 8:00 i 18:00
 2. Dziś w naszym kościele uroczystość I Komunii Świętej o godz. 11:00. Dzieci z rodzicami zapraszamy na biały tydzień .
 3. Trwa miesiąc maj poświęcony Maryi. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30.
 4. Przyszła niedziela to niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. W przyszłą niedziele w naszym kościele uroczystość rocznicy I Komunii Świętej o godz. 11:00. W sobotę o godz.15:00 spowiedź dla dzieci i członków rodzin.
 5. W tym tygodniu w czwartek  23 maja  w liturgii  święto  Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana , w sobotę w NZ wspomnienie św. Magdaleny de Pazzi, dziewicy. W sobotę  o godz. 11:00  ks. bp. Robert Chrząszcz  udzieli sakramentu bierzmowania  naszej młodzieży.
 6. Dziękujemy za ofiarę 3140 zł. złożone na tace w ub. niedzielę na potrzeby remontowe naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim za ofiary na alejkę na cmentarzu można jeszcze wpłacać w zakrystii na ten cel.
 7. W dniu 7/8 czerwca /z piątku na sobotę/na Jasnej Górze jest nocne czuwanie naszego Dekanatu by zawierzyć nasze Parafie  i rodziny Marii .Rozpocznie się apelem o godz. 21,00 do 4 rano. Chętni na wyjazd zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 1 czerwca.
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Przemysław Łukasz Janowiak, kawaler z Nowego Targu i Katarzyna Sobczak panna Krośnicy, zapowiedź druga.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu…
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.