XII Niedziela Zwykła – 19 VI 2022 – Kluszkowce

  1. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy stacyjnych , udział feretronów, sztandarów, dzieciom komunijnym i rocznicowym ,dziewczynką sypiącym kwiatki i chłopom z dzwonkami. Szczególne podziękowanie dla OSP Kluszkowce , służbie liturgicznej, przyozdobienie trasy procesji. Trwa  oktawa Bożego Ciała. Dziś procesja po  Mszy świętej o godz. 9,30 , w pozostałe dni o godz. 18,30 , po litanii do Serca PJ i następnie msza święta wieczorna. W czwartek zakończenie oktawy i błog dzieci i poświecenie wianków.
  2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika , w czwartek  Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, piątek przypada Uroczystość NSPJ z procesja o godz. 18,30.  O godz. 9,00 zapraszamy dzieci , dyrekcję i nauczycieli oraz rodziców na zakończenie roku szkolnego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a sobotę  święto Niepokalanego Serca Maryi. W przyszłą niedziele suma góralska.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone  na tace w ub niedzieli wysokości 5900 zł. i 10 $ . Pomimo trudnej sytuacji panującej w naszym kraju ,Rada Parafialna postanowiła że w sierpniu rozpoczniemy prace remontowe dachu kościoła. Całkowity koszt prac oszacowano na 3.300 000. W tym roku zaplanowano wymianę tylko części dachu  a koszt tych  prac wynosi 420 tyś. Koszt Duzy ale biorąc pod uwagę ze parafii jest  363 rodziny wiec koszty można podzielić  i taka suma jest już do udźwignięcia w budżecie domowym. Można składać w ratach. Szukamy sponsorów ale na razie brak chętnych inwestorów  na ten cel. Na ten cel już w niedzielę 26 czerwca  Członkowie  Rady Parafialnej  przeprowadzą zbiórkę pieniędzy tzw. „wpisowego”. Na ten cel można także dokonywać wpłat poprzez  konto parafii:    67 8817 0000 2002 0200 1313 0101.
  4. Już dziś informujemy że 12 lipca będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego. Sprzęt należy przywieść na plac kościelny do godz. 11,00. Dochód Firma ECOLOGIC przeznacza  na pomoc kościołowi na wschodzie. Ulotki na stoliku przy wyjściu z kościoła.   
  5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Paweł Piotr Sopata, kawaler z Kluszkowiec i Ewelina Gjądła, panna z Chyżnego. Zapowiedź trzecia. Kto by znał przeszkody do tego związku należy zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Edyta Niemiec-Jandura , Łukaszczyk Agnieszka, Danuta Węgrzyniak . W kaplicy: Stanisława Ślęzak ,  Anna  Złydaszyk .
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  8. Komunikat : 1.Podhalańska Państwowa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu rozpoczęła rekrutacje na studia licencjackie i magisterskie na rok akademicki 2022/23.Szczegóły informacji na stronie internetowej  i w mediach społecznościowych.    2.Fundusze europejskie oraz Wolontariusze misyjni zapraszają do udziału  w bezpłatnym szkoleniu umożliwiającym  zdobycie nowych kompetencji zawodowych dla osób poniżej 30 roku życia. Zapisy i informacja w zakrystii.
  9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.