Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 12 VI 2022 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej, kończy okres spowiedzi i komunii  świętej wielkanocnej. Zgodnie z przykazaniem kościelnym w okresie wielkanocnym należy przystąpić do komunii i spowiedzi . Kto  jeszcze nie wypełnił tego przykazania może to uczynić jeszcze dziś.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii a czeka nas w najbliższym czasie poważna inwestycja. Zatem prosimy  o ofiarność na ten cel.
 3. W tym tygodniu w liturgii : W poniedziałek  13 czerwca wspomnienie  św.  Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła , we wtorek wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.  W czwartek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, znane w Polsce jako Boże Ciało. Porządek mszy świętych: w kaplicy o 7,30 i w kościele o godz.9,30 z procesja do 4-ch ołtarzy stacyjnych oraz wieczorem o godz. 19,00. Prosimy o przygotowanie  ołtarzy: I przy krzyżu na rondzie – mieszkańcy ul. Słonecznej odpowiedzialna p. Bożena Pierwoła ,II przy kapliczce /rodzina Jandurów/, III przy OSP Kluszkowce i IV przy kaplicy odpowiedzialna p. Maria Plewa a także o przygotowanie  feretronów. Sztandarów. Zadbajmy te o udekorowanie trasy procesji, domów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie  trasy procesji , asysty i baldachimu. Zapraszamy do licznego udziału dzieci  do sypania kwiatków oraz dzieci I komunijne i rocznicowe. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 18,00 z katechetą dk.  Piotrem. Zachęcamy do licznego udziału w strojach góralskich. W okresie  Bożego Ciała trwa Oktawa ,dlatego codziennie o godz.18,30 będzie  procesja wokół kościoła  po litanii do Serca PJ i następnie msza święta wieczorna.
 4. W piątek 18 czerwca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu  wg porządku: od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna ,  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska,  od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , od 13-14 Karpacka , Borek ,  od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska Gospodarcza ,od 17 – 18 Róże różańcowe, od 18 ul. Modrzewiowa o 18,30 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła.
 5. U ministrantów do nabycia jest nowy numer   gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Z ciekawymi artykułami m in. o nowej błogosławionej Paulinie Jaricot, założycielce Róż Różańcowych  W cenie 1 zł.
 6. W tym tygodniu w poniedziałek spotkanie rady parafialnej  a we wtorek grupy synodalnej.  Spotkania po mszy świętej wieczornej.
 7. Zapraszamy  na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik do sanktuarium  św. Jana Pawła II na zakończanie roku jubileuszowego 5o lecie misji karmelitańskich w Afryce w dniu 18  czerwca. Zapisy do 10 czerwca.
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Paweł Piotr Sopata, kawaler z Kluszkowiec i Ewelina Gjądła, panna z Chyżnego. Zapowiedź drugaa. Krzysztof Siedlarczyk, kawaler z Kluszkowiec i Katarzyna Sas , panna z Harklowej. Kacper Nitka , kawaler z Nowego Tagu i Anna Huzior, panna z Kluszkowiec oraz Daniel Tarczewski kawaler z Kramska i Justyna Jabłońska, panna z Kluszkowiec. Zapowiedź trzecia. Kto by znał przeszkody do tego związku należy zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Duda Maria , Bator Barbara , Jabłońska Anna , Ślęzak Małgorzata . W kaplicy: Kwiecień Monika , Jabłońska Anna.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 11. Komunikat :  Dyrekcja Szkoły i Rada Rodziców zapraszają dziś na festyn szkolny do amfiteatru o godz. 15,00
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.