Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 5 VI 2022 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii okres wielkanocny. Za pobożne dziś  odmówienie hymnu do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny POD ZWYKŁYMI WARUNKAMI. Jutro tj w poniedziałek drugi dzień „zielonych świąt”, obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o 6,30 ,11,30 i 19,00. Odpust w Parafii Maniowach.   
 2. W tym tygodniu w liturgii : W środę 8 czerwca wspomnienie  św.  Jadwigi Królowej, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła. Przyszła niedziela To Niedziela Trójcy Przenajświętszej. W kościele w Polsce kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne Parafii .Prosimy o ofiarność na ten cel. Czeka nas wielka inwestycja zmiana pokrycia dachu kościoła. Wiecie że blacha jest porozrywana i nie da się jej naprawić. Trzeba po prostu wymienić na nowa. Oczekujemy jeszcze na opinie biegłych rzeczoznawców odnośnie dachu.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach  czerwcowych do Serca PJ. Codziennie o godz.18,30.
 4. U ministrantów do nabycia jest nowy numer kolorowego  gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Z ciekawymi artykułami m in. o nowej błogosławionej Paulinie Jaricot, założycielce Róż Różańcowych  W cenie 1 zł.
 5. W tym tygodniu zapraszamy chętnych do pogłębienia swojej wiary oraz apostolstwa w codziennym życiu na spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę a w czwartek na grupę biblijna. Spotkania po mszy świętej wieczornej.
 6. Klasztor karmelitów bosych w Kluszkowcach organizuje w dniach od 8 -15 września 2022 pielgrzymkę do Ziemi Świętej. CENA: 1700 ZŁ  i  500 USD ( na wstępy i realizację programu ) .Ilość miejsc ograniczona .Zaliczka w kwocie 1000 zł płatna przy zapisie. Zapisy przyjmujemy od 5-go/tj poniedziałek/  do 17.czerwca 2022 lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje O. Robert  504 945 764.
 7. Zapraszamy  na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik do sanktuarium  św. Jana Pawła II na zakończanie roku jubileuszowego 5o lecie misji karmelitańskich w Afryce w dniu 18  czerwca. Zapisy do 10 czerwca. Natomiast  6 czerwca tez przypada 25 lecie pobytu Ojca św. JP II na Podhalu i słynny hołd górali. Uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski  dzieci I Komunijnych w Zakopanym pod Krokwią będzie  6 czerwca o godz. 18,00 .  Jeszcze dziś można się zapisać .  Wyjazd do Zakopanego o godz. 14,30 z pod kościoła.
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Paweł Piotr Sopata, kawaler z Kluszkowiec i Ewelina Gjądła, panna z Chyżnego. Zapowiedź pierwsza. Krzysztof Siedlarczyk, kawaler z Kluszkowiec i Katarzyna Sas , panna z Harklowej. Kacper Nitka , kawaler z Nowego Tagu i Anna Huzior, panna z Kluszkowiec oraz Daniel Tarczewski kawaler z Kramska i Justyna Jabłońska, panna z Kluszkowiec. Zapowiedź druga. Kto by znał przeszkody do tego związku należy zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.