Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 29 V 2022 – Kluszkowce

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dziś przeżywamy jest dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania  Chrystusa. Jezus odchodzi ale zostawia nam obietnicę ciągłej obecności wśród nas – Ducha Świętego.
  2. W tym tygodniu w liturgii : we wtorek 31 maja Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych z procesją w kościele. W środę 1 czerwca wspomnienie  św.  Justyna , męczennika. Rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Serca PJ. Podobnie jak majowe o godz.18,30.3 czerwca wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. Przyszła niedziela to niedziela Zesłania Ducha Świętego. Kończy się w kościele okres  spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej, choć w Polsce został on przedłużony do niedzieli Trójcy świętej.
  3. Również w tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W te dni spowiedź rano od 6,30 do 7,00 i popołudniu od 18,00 do 19,30.W piątek odwiedziny chorych, taca pierwszo piątkowa na cele misyjne. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz.18,00.W przyszłą niedzielę o godz. 11,30  zapraszamy na Mszę świętą Prymicyjną O. Mirosława karmelity bosego który był, w naszej parafii na praktyce w okresie Wielkiego Postu.
  4. U ministrantów do nabycia jest czerwcowy numer kolorowego  czasopisma dla dzieci Staś. W cenie 10 zł.
  5. Klasztor karmelitów bosych w Kluszkowcach organizuje w dniach od 8 -15 września 2022 pielgrzymkę do Ziemi Świętej. CENA: 1700 ZŁ  i  500 USD ( na wstępy i realizację programu ) .Ilość miejsc ograniczona .Zaliczka w kwocie 1000 zł płatna przy zapisie. Zapisy przyjmujemy od 5-go/tj poniedziałek/  do 17.czerwca 2022 lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje O. Robert  504 945 764.
  6. W sobotę 4 czerwca  pielgrzymka do Częstochowy . Zostało jeszcze 5 wolnych miejsc ,wyjazd rano 0 godz.2,30 , cena 95 zł. Zapraszamy też na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik do sanktuarium  św. Jana Pawła II na zakończanie roku jubileuszowego 5o lecie misji karmelitańskich w Afryce w dniu 18  czerwca. Zapisy do 10 czerwca. W czerwcu tez przypada 25 lecie pobytu Ojca św. JP II na Podhalu i słynny hołd górali. Uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski  dzieci I Komunijnych w Zakopanym pod Krokwią będzie  6 czerwca o godz. 18,00 .  Zapisy na wyjazd do Zakopanego do końca maja.
  7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Krzysztof Siedlarczyk, kawaler z Kluszkowiec i Katarzyna Sas , panna z Harklowej. Kacper Nitka , kawaler z Nowego Tagu i Anna Huzior, panna z Kluszkowiec oraz Daniel Tarczewski kawaler z Poznania i Justyna Zielińska, panna z Kluszkowiec. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do tego związku należy zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bogumiła Domian , Irena Brzegowska , Krystyna Chryc , Maniowszczak Stanisława .  W kaplicy: Bednarczyk Krystyna  i Dębosz Grażyna.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.