VI Niedziela Wielkanocna – 22 V 2022 – Kluszkowce

 1. Dziś gościmy O. Marcin, który głosi nam Słowo boże i promuje książki katolickie, które można nabyć przy wyjściu z kościoła u braci nowicjuszy. 
 2. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych ,które są w naszym kościele codziennie przed msza świętą wieczorną o godz. 18,30 . W kaplicy po Mszy świętej rano.
 3. W tym tygodniu w liturgii : od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.  W środę  nabożeństwo majowe odbędzie się w kapliczce przy ul Szkolnej o godz. 18,30  a potem z figurą i śpiewem litanii przejdziemy w procesji do kościoła. Również w środę 25 maja w naszym Zakonie  przypada wspomnienie  św. Marii Magdaleny de Pazzi , dziewicy. W czwartek 26 maja obchodzimy Dzień Matki, niech nie zabraknie  wdzięcznej  pamięci o naszych mamach żyjących czy zmarłych. W tym dniu tez wspominamy świętego Filipa Nereusza, kapłana. W środę  zapraszamy chętnych na spotkanie mężczyzn św. Józefa a w czwartek  na grupę biblijną .
 4. Przyszła niedziela obchodzona jest w kościele jako niedziela Wniebowstąpienia  Pańskiego, to ostatnia niedziela miesiąca zatem suma góralska. Powoli kończy sie okres wielkanocny, przypominamy o zadośćuczynieniu przykazaniom kościelnym o spowiedzi i komunii świętej Wielkanocnej.
 5. Już dzisiaj zapraszamy młodzież na wyjazd do  3,4 i 5 czerwca  do miejsca chrztu Polski na Pola Lednickie gdzie odbywa się ogólnopolskie Spotkanie Młodych. Zgłoszenia do 30 maja br.  
 6. Klasztor karmelitów bosych w Kluszkowcach organizuje w dniach od 8 -15 września 2022 pielgrzymkę do Ziemi Świętej. CENA: 1700 ZŁ  i  500 USD ( na wstępy i realizację programu ) .Ilość miejsc ograniczona .Zaliczka w kwocie 1000 zł płatna przy zapisie. Zapisy przyjmujemy od 5-go  do 17.czerwca 2022 lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje O. Robert  504 945 764.
 7. Róże Różańcowe zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 4 czerwca .Zapisy do końca maja . Zapraszamy też na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik do sanktuarium  św. Jana Pawła II na zakończanie roku jubileuszowego 5o lecie misji karmelitańskich w Afryce w dniu 18  czerwca. Zapisy do 10 czerwca. W czerwcu tez przypada 25 lecie pobytu Ojca św. JP II na Podhalu i słynny hołd górali. Uroczysta Msza św. w Zakopanym pod Krokwią będzie  6 czerwca o godz. 18,00 .  Zapisy na wyjazd do Zakopanego do końca maja.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Chodara Anna , Budz Barbara , Janczak Sylwia , Małgorzata Kowalczyk .  W kaplicy: Hamrus Agnieszka i Bałuk Justyna.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 10. Komunikat: Zarząd Zw. Podhalan o/Kluszkowce informuje ze w dniu 28.05.br /sobota/ godz.16,00 na Wodrolu odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze połączone z majówka. Udział  członków obowiązkowa.
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.