V Niedziela Wielkanocna – 15 V 2022 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii w ub niedzieli kwoty 5454 zł i 10 funtów angielskich. 
 2. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych ,które są w naszym kościele codziennie przed msza świętą wieczorną o godz. 18,30 . W kaplicy po Mszy świętej rano.
 3. W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek 16 maja  święto  św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski . W piątek 21 maja w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu wg porządku: od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna ,  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska,  od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna   ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , od 13-14 Karpacka , Borek ,  od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska Gospodarcza ,od 17 – 18 Róże różańcowe, od 18 ul. Modrzewiowa.
 4. Dziś w naszym kościele o godz. 9,30 Uroczystość Rocznicy I Komunii św. a w Krośnicy I Komunia święta.
 5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Dawid Marek Kopytko, kawaler z Kluszkowiec i Aleksandra Jolanta Regiec, panna z Kluszkowiec. Zapowiedź trzecia. Kto by znał przeszkody do tego związku należy zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 6. W przyszłą niedziele będziemy Gościc o. Marcina, który będzie głosił kazania i braci nowicjuszy, którzy będą rozprowadzać książki o tematyce religijnej.
 7. Informujemy że od 18 maja przyjmujemy intencje mszalne do 30 września br.
 8. Już dzisiaj zapraszamy młodzież na wyjazd do  3,4 i 5 czerwca  do miejsca chrztu Polski na pola Lednickie gdzie odbywa się ogólnopolskie Spotkanie Młodych, które gromadzi dziesiątki tysięcy osób. Wiele z nich, zarażonych entuzjazmem wiary, dzięki Lednicy odmieniło swoje życie. 
 9. Klasztor karmelitów bosych w Kluszkowcach organizuje w dniach od 8 -15 września 2022 pielgrzymkę do Ziemi Świętej. CENA: 1700 ZŁ PLUS 350 USD ( dodatkowo na wstępy i realizację programu 150 usd) .CENA W ZŁOTYCH : ok. 3250 plus 150 usd na wstępy .Ilość miejsc ograniczona .Zaliczka w kwocie 1000 zł płatna przy zapisie. Zapisy przyjmujemy od 5-go  do 17.czerwca 2022 lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje O. Robert  504 945 764
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: rodzicom dzieci komunijnych obchodzącym rocznicę I komunii św. .  W kaplicy:  Zofia Róż i Janina Bagnicka.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 12. Komunikat: Zarząd Zw. Podhalan o/Kluszkowce informuje ze w dniu 28.05.br /sobota/ godz.16,00 na Wodrolu odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze połączone z majówka. Udział  członków obowiązkowa.
 13. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.