XI Niedziela Zwykła – 14 VI 2020 – Krośnica

1. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przyozdobienie trasy procesji, domów, ołtarzy stacyjnych, dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, wszystkim niosącym sztandary, figury, feretrony, baldachim, sztandarowi OSP Krośnica, strażakom, ministrantom , pani organistce ze scholą, panu kościelnemu, wszystkim którzy przyszli w strojach regionalnych. Niech Chrystus Eucharystyczny wszystkim Wam błogosławi. Trwa oktawa Bożego Ciała codziennie z procesją wokół kościoła po Mszy świętej, dziś po Mszy Świętej o godzinie 8:30. Dziękuje także za liczny udział we Mszy Świętej na górze Lubań, a także wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia, panu nadleśniczemu – Olafowi Dobrowolskiemu, panu sołtysowi – Tomaszowi Jankowskiemu, Jackowi Siedlarczykowi, Stanisławowi Hrycowi, Tadeuszowi Kundziarzowi, Marianowi Kundziarzowi i strażakom. Składka zabrana podczas tej mszy w wysokości 1200 zł w całości została przeznaczona na budowę kaplicy pogrzebowej.

2. W piątek 19 czerwca przypada Uroczystość NSPJ z procesją po Mszy Świętej o godz. 19:00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę przeżywamy święto Niepokalanego Serca Maryi.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a zwłaszcza na dokończenie budowy kaplicy pogrzebowej z chłodnią w domu ojca Leona. Ofiary na nią będą zbierane przez członków Rady parafialnej w ciągu kolejnych niedziel do końca czerwca. Jest możliwość żeby dokonać tego także w pozostałe dni w godzinach wieczornych u sołtysa, lub po prostu w zakrystii, albo na konto rady parafialnej w Krośnicy:

Numer rachunku: 40 8817 0000 2002 0200 1313 0102
Nazwa rachunku: Rada Krośnica.

Płatność Jak najbardziej można podzielić na wiele mniejszych kwot. Wszystkim składającym ofiarę Bóg zapłać. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń w przedsionku oraz stronie internetowej parafii.

4. Rozliczenie z ofiary złożonej na sprzątanie i dekoracje w naszym Kościele za rok 2019. Po wypłaceniu Pani Celinie Jaworskiej za przygotowanie i dekoracje naszego Kościoła, w niedziele i święta, jak również przygotowanie szopki bożonarodzeniowej, Ciemnicy, grobu Pańskiego, utrzymanie kwietników wokół Kościoła oraz zakup potrzebnych do tego artykułów tj. środków czystości , akcesoria ołtarzowe takie jak świece, wkłady do świec, ochrony do nich, baterie, żarówki, a także obrus ołtarzowy, komża oraz 2 alby kapłańskie. A także po wypłacie Pani Dorocie Wojtaszek miesięcznej należności za sprzątanie w Kościele, wygospodarowano 850 zł, którą to kwotę wraz z zebraną składką z kolędy czyli 5000 zł, pan kościelny w tym roku przeznacza na budowę kaplicy pogrzebowej. Dla zainteresowanych wszystkie rachunki są do wglądu w Zakrystii. Wszystkim, którzy pomagają w dekoracji naszego Kościoła, ofiarując kwiaty ze swoich ogródków serdecznie dziękujemy. Z poważaniem zakrystianin Marian Bochnak

5. Już dziś informujemy, że 10 lipca jak co roku będzie prowadzona zbiórka odpadów AGD i RTV. Odpady można przywozić w dniu zbiórki na plac przed kościołem w Kluszkowcach.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Wojciech Oraczko, kawaler z Krośnicy i Patrycja Szczyrba panna z Krośnicy. Zapowiedź trzecia. Kacper Zagórski, kawaler z Rabki Zdroju i Barbara Krężel, panna z Krośnicy. Zapowiedź trzecia. O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny.

7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.