Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 7 VI 2020 – Krośnica

1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres komunii i spowiedzi wielkanocnej. Zgodnie z przykazaniami kościelnymi w okresie wielkanocnym należy przystąpić do komunii i spowiedzi świętej. Kto nie wypełnił tego przykazania, to dziś może to uczynić.

2. W czwartek 11 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św. jak w niedziele. Procesja eucharystyczna wyruszy po mszy św. o godz. 11.00 trasą z kościoła w kierunku ulic Polnej i Dziołki. Prosimy o przygotowanie ołtarzy stacyjnych, także młodzież do przygotowania ostatniego ołtarza przy dzwonnicy w środę wieczorem. Zapraszamy na procesję dzieci pierwszokomunijne w strojach, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonków, panie i panów do niesienia figur, sztandarów, feretronów, oraz strażaków do baldachimu i zapewnienia bezpieczeństwa na trasie. Zachęcamy do udziału w procesji w strojach regionalnych. Nie ma żadnego ograniczenia co do ilości wiernych w procesji, ale trzeba zachować bezpieczną odległość między sobą. W okresie Bożego Ciała trwa tzw. oktawa, dlatego też codziennie wieczorem po litanii do serca Pana Jezusa będzie procesja wokół kościoła z najświętszym sakramentem.

3. W tym tygodniu również w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy – doktora Kościoła.

4. W przyszła niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

5. W czwartek w Boże Ciało kancelaria będzie nieczynna.

6. Ofiary na budowę kaplicy pogrzebowej z chłodnią w domu ojca Leona, dzisiaj będą zbierane jedynie w zakrystii. Jest możliwość żeby dokonać ofiary na konto rady parafialnej w Krośnicy:

Numer rachunku: 40 8817 0000 2002 0200 1313 0102
Nazwa rachunku: Rada Krośnica.

Płatność Jak najbardziej można podzielić na wiele mniejszych kwot

7. Zapraszamy na Mszę Świętą odprawianą na górze Lubań dzisiaj o godzinie 14:00, sprawowanej w intencji o ustanie pandemii i zachowanie od zła.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Wojciech Oraczko, kawaler z Krośnicy i Patrycja Szczyrba panna z Krośnicy. Zapowiedź druga. Kacper Zagórski, kawaler z Rabki Zdroju i Barbara Krężel, panna z Krośnicy. Zapowiedź druga. O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

11. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.