X Niedziela Zwykła – 6 VI 2021 – Krośnica

 1. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała, przyozdobienie trasy procesji, domów za przygotowanie ołtarzy stacyjnych, dziewczynkom za sypanie kwiatków, chłopcom dzwoniącym dzwonkami, wszystkim niosącym feretrony, figury, baldachim, sztandar, a także strażakom oraz za uczestnictwo w liturgii w strojach regionalnych. Niech Chrystus Eucharystyczny błogosławi waszym domom i całej Parafii. 
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dziś w niedzielę procesja będzie po mszy świętej o godzinie 8:30, w pozostałe dni procesja po Mszy Świętej. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek poświecenie wianków  sporządzonych z pierwocin ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci po mszy świętej.
 3. Dziękujemy, za uczestnictwo w liturgii, dziś w strojach góralskich i zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 8:30
 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z procesją po Mszy Świętej o godzinie 19:00. Msze święte o godzinie 8:00 i 19:00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A w sobotę przeżywamy Święto Niepokalanego Serca Maryi.
 5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
 6. Przypominamy, że 25 czerwca będzie zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Sprzęt należy przywieźć do godziny 15.00 na plac kościelny w Kluszkowcach.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Roksana Kubicz, panna z Krośnicy i Łukasz Sral, kawaler z Ostrowska. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Kancelarii Parafialnej.
 8. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.