Niedziela Trójcy Świętej – 30 VI 2021 – Krośnica

 1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i komunii  świętej Wielkanocnej. Zgodnie z przykazaniem kościelnym w okresie wielkanocnej należy przystąpić do komunii świętej i spowiedzi. Kto jeszcze nie wypełnił tego przykazani może to uczynić dziś.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych. 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godzinie 8:30 i 11:00. Po Mszy Świętej o godzinie 11:00 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy stacyjnych. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy (idziemy w tym roku od kapliczki w górę o. Leona). a także feretronów, sztandarów, zapraszamy tez dzieci Komunijne i rocznicowe do sypania kwiatków. Zapraszamy też Strażaków i zachęcamy do licznego udziału w procesji w strojach regionalnych. Z racji pandemii należy zachować zwłaszcza na procesji  bezpieczną odległość lub założyć maseczkę.
 3. Msze Święte w niedzielę o godzinie 16:00 pozostają do końca roku szkolnego, nie będzie mszy o 16:00 w Boże Ciało
 4. W tym tygodniu  kancelaria będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić codziennie wieczorem po Mszy Świętej.
 5. W okresie Bożego Ciała trwa Oktawa, dlatego codziennie po Mszy Świętej będzie procesja a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30.
 6. Od 1 czerwca tj. od wtorku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. Podobnie jak majowe będą po Mszy Świętej.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Odwiedziny chorych wyjątkowo w piątek 4 czerwca, będzie tylko jeden ojciec, a początek od góry ul. o Leona, pozostałe ulice w godzinach południowych i popołudniowych. Taca w I piątek miesiąca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od 17:00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do niepokalanego serca Maryi i nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00. W pierwszą niedzielę miesiąca bardzo proszę o uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Roksana Kubicz, panna z Krośnicy i Łukasz Sral, kawaler z Ostrowska. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Kancelarii Parafialnej.
 9.  We wtorek po Mszy św. wieczornej  spotkanie Mężczyzn św. Józefa a w środę spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy wszystkich chcących pogłębić swoją wiarę oraz apostołować w życiu codziennym.
 10. Do 3 czerwca można składać podpisy pod listami poparcia Stop Aborcji. Listy  Są wyłożone w kruchcie na stoliku, aby podpisać trzeba znać swój pesel.
 11. U ministrantów do nabycia  nowy numer Gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł.
 12. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 15. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.