Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23 V 2021 – Krośnica

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii okres Wielkanocny, choć czas spowiedzi i komunii wielkanocnej w Polsce jest wydłużony do  Niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego  można zyskać odpust zupełny. Jutro, w poniedziałek drugi dzień „zielonych Świąt”, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jutro także odpust w Maniowach.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30.
 3. W tym tygodniu  przypada  we wtorek wspomnienie  św. Magdaleny de Pazzi, dziewicy, zakonnicy, karmelitanki, w środę św. Filipa Nereusza kapłana oraz przypada w tym dniu dzień matki, niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, żyjących czy tych zmarłych. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana , w sobotę  św. Urszuli Ledóchowskiej , dziewicy.
 4. Od kilku lat trwa zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. W naszej Parafii zbiórka taka będzie przeprowadzona 25 czerwca o godz. 16,00. Jest zatem czas by przygotować zbędny już w domu sprzęt.  
 5. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy 6 w poniedziałek po Mszy Świętej
 6. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy 7 w środę po Mszy Świętej
 7. W trakcie wykonywania porządków na cmentarzu, bardzo prosimy, by nie zaśmiecać innych mogił, szczególnie tych bliżej kontenerów.
 8. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. Pan Marian Bochnak, nasz kościelny powoli wraca do zdrowia, tym niemniej pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, proszę by do Komunii Świętej zawsze ustawiać się w dwóch rzędach, każdy rząd niezależnie od drugiego, by usprawnić tę część liturgii, zarówno w niedzielę jak i dni powszednie
 12. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Wojciecha Chryca. Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu  ….
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.