Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 V 2021 – Krośnica

 1. Dzisiaj w naszym kościele przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej, która będzie miała miejsce na Mszy Św. o godz. 11.00. Polecamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny waszej modlitwie.
 2. Dzisiejsza uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA Pańskiego jest dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa – powrotu do Ojca.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30. Dobrze wybyło gdybyśmy zachowali piękna tradycję naszych przodków śpiewem litanii przy kapliczkach czy krzyżach przydrożnych.
 4. Dziękujemy  za ofiarę złożona na tace w ub. niedzielę na potrzeby naszego kościoła w wys. ……………….zł.
 5. W przyszła niedzielę o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się rocznica pierwszej Komunii Świętej dzieci. Prosimy wiernych by w tym dniu uczestniczyli we Mszy Świętej o innej godzinie. Wszystkie ławki w nawie głównej kościoła są zarezerwowane dla rodziców dzieci rocznicowych.
 6.  Przyszła niedziela to Niedziela  Zesłania Ducha świętego. Kończy się w kościele okres Wielkanocny. Choć  czas spowiedź i komunii wielkanocnej w Polsce jest wydłużony do  Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.  
 7. Dziś o godz. 16,00 w Kluszkowcach zapraszamy  na  koncert charytatywny z okazji  101 urodzin św. JP II. Połączony ze zbiórką na rehabilitacje dla Eli Zachwieja .Wystąpią m.in. mali i dorośli członkowie Zespółu „Lubań” , orkiestra z Maniów, recytacja poezji i wierszy JP II.
 8.  We wtorek po Mszy św. wieczornej w Kluszkowcach spotkanie Mężczyzn św. Józefa a w środę spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy wszystkich chcących pogłębić swoją wiarę oraz apostołować w życiu codziennym. 
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności  z Krośnicy śp. Zofię Szewczyk. Rodzinie zmarłej  składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu  ….
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.